Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Masakr v Egyptě! Podívejte se na 6 nejbrutálnějších fotografií z místa, kde krev teče proudem, a čtěte, kam by Češi neměli jezdit! Podívaná jen pro otrlé!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Oblíbenou turistickou destinaci Čechů Egypt provází obrovské nepokoje. Stoupenci svrženého prezidenta Muhammada Mursího se při demonstracích střetli s policisty. V Káhiře se střílelo a všude po ulicích tekla krev. Podle posledních informací zemřelo v Káhiře kolem 95 osob, zraněno je přes osm set osob. Nabízí se otázka, jaké nebezpečí teď českým turistům v Egyptě hrozí.

Egyptská vláda ve středu vyhlásila zákaz vycházení v Káhiře a v řadě dalších provincií ve snaze zamezit rozšíření násilí do celé země po zásahu proti stoupencům svrženého prezidenta. "Nedoporučujeme českým občanům, aby nyní cestovali do Káhiry, Alexandrie nebo Suezu,“ uvedla pro agenturu Mediafax mluvčí ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová.

"Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná a pod kontrolou vládních složek, nedoporučujeme však vůbec vycházet z resortů," varuje česká ambasáda v Káhiře. Dle deníku Al-Ahrám se násilí nevyhnulo ani turistické destinaci Luxor v údolí řeky Nil. Čechům v Egyptě se také nedoporučuje cestovat na Sinaj nebo do Taby.

V Egyptě je v současné době na dovolené asi 5 tisíc Čechů.

Tuzemské cestovní kanceláře kvůli vyhlášení výjimečného stavu v Egyptě zruší nebo přesunou plánované poznávací zájezdy na září, pobytové zájezdy neruší. Cestovní kanceláře také pozastavily organizování fakultativních výletů z preventivních důvodů.

Související články

Další články