Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

MASAKR V BERLÍNĚ: Mezi oběťmi je první Češka, Naďa Č. Manžel ji pohřešoval tři dny!

Mezi oběťmi terorismu je první Češka.
Zdroj: facebook.com/profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
Mezi lidmi, kteří zemřeli v Berlíně při teroristickém útoku na vánočním trhu, je i Naďa Č. z Česka. Ve čtvrtek o tom informovalo české ministerstvo zahraničí. Jde o první případ české oběti teroristického útoku v Evropské unii. Její manžel smrt přátelům oznámil na Facebooku.

Terorismus má první českou oběť. Mezi mrtvými, které zabil kamion na berlínském vánočním trhu, je i Češka Naďa Č. Ve čtvrtek o tom informovalo české ministerstvo zahraničí. Její muž ji pohřešoval tři dny. Nakonec testy DNA a další identifikace zjistily, že se jednalo o Češku Naďu. Manžel její smrt oznámil na Facebooku.

"Po třech dnech nejistot a ve velkém zármutku musím všem přátelům a příbuzným oznámit, že se moje manželka Naďa Č. stala obětí pondělního teroristického útoku na vánoční trh v Berlíně,“ napsal její manžel na svůj facebookový profil.

Naďa s manželem vychovávali společně 5letého chlapce. Manželovi kamarádi a známí mu kondolují a podporují ho. „To je šok, nemohl jsem tomu zpočátku vůbec uvěřit,“ napsal rodinný přítel Martin. „Upřímnou soustrast… Držte se, JSME S VÁMI!!! Tohle neštěstí se nás všech snad už dotkne,“ píše další. „Buď silný, malý tě bude teď hodně potřebovat, tobě a celé rodině upřímnou soustrast a hodně sil k překonání těch nejtěžších chvil, hrozné a k neuvěření,“ píše další kamarádka.

Právě manžel byl ten, který kontaktoval německé úřady kvůli zmizení svojí ženy. Naďa v Německu pracovala u německé firmy a za hranice se přestěhovala před dvěma lety. „Doufal jsem, že se český občan v Evropě nikdy nestane obětí teroristického útoku. Jsem zarmoucen, že se tak stalo nyní v důsledku tohoto odporného teroristického činu. V této těžké chvíli hluboce soucítím s rodinou zesnulé,“ řekl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

Útočník je stále na útěku. Policisté hledají 24letého Tunisana. Ten se může ukrývat i v Česku!

Související články

Další články