Šílený doktor, jak se nyní přezdívá Jiřímu Havránkovi, přinesl prý do Klatovské nemocnice potvrzení o tom, že je vyléčený, a proto mohl znovu páchat odporné zákroky na dětech a okolní personál kolem něj jen potichu našlapoval.

„Jakmile se ředitel nemocnice dozvěděl, že s lékařem není něco v pořádku, odstavil jej od pacientů a donutil ho, aby během února 2013 nastoupil na léčení. Dne 16. dubna se do nemocnice z léčení ale vrátil s potvrzením od odborného lékaře, že je vyléčený a schopný vykonávat pozici lékaře primáře,“ řekl deníku Právo mluvčí Klatovské nemocnice Jiří Kokoška.

Havránek se logicky nechtěl své funkce primáře vzdát, ale nakonec se k ukončení pracovního poměru nechal ředitelem přece jen přesvědčit. Nastoupil na dovolenou a na klatovský primariát se už nevrátil. Namísto toho si našel práci lékaře v Rakovníku. Otázkou zůstává, jak to, že Klatovská nemocnice neposkytla informace o jeho zdravotním stavu a důvodu ukončení pracovního poměru.

Lékař, který se zrůdným způsobem podepsal na 10 malých dětech, tak mohl dál ordinovat. Havránek mučil děti vysokými dávkami anestetik a nepřiměřeným množstvím vpichů do těla. Jedna z maminek například vzpomíná na to, jak na stěně inkubátoru svého miminka viděla krev a jak jí sestřičky nenápadně radily, ať změní nemocnici.

Nikomu ale tehdy nedošlo, jak vážná je situace. Kde se vzalo potvrzení o zdraví lékaře, zůstává záhadou…