Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Malá postavou, velká srdcem: 122 cm vysoká bodybuilderka se zúčastnila kulturistické soutěže. Jak myslíte, že dopadla?

„Trochu jsem si zagooglovala a troufám si tvrdit, že jsem první trpasličí
žena, které se podařilo uspět v profesionální kulturistické
soutěži,“ říká pyšně Amanda.
Zdroj: Archiv

Dvaadvacetiletá Amanda Loy ze Scottsdale v Arizoně je vysoká pouhých 122 cm a váží necelých 33 kg. Narodila se totiž s hypochondro­plazií – chorobou vyznačující se delším trupem, krátkými končetinami a celkově malou postavou.

Navzdory tomu Amanda tráví desítky hodin v posilovně a nedávno se dokonce poprvé zúčastnila kulturistické soutěže – NPC Natural Western USA Figure Competition. Díky své odvaze a bezprostřednímu chování si rychle získala obdiv diváků i ostatních bodybuilderů.

„Z mé svěřenkyně je teď celebrita. Když šla na jeviště, hlediště vybuchlo v nadšený jásot a lidé nahlas skandovali její jméno,“ komentoval to Amandin trenér Gordon Beecher z týmu GB Fitness. Velmi dobrý dojem udělala Amanda i na porotce – ve své kategorii skončila na čtvrtém místě a odnesla si domů trofej za dobře definovanou postavu.

„Věřím, že mohu být první trpaslicí na světě, ze které se stane profesionální kulturistka. V současné době se pokouším sehnat sponzory, abych se mohla své vášni, tedy bodybuildingu, věnovat na plný úvazek,“ uvedla sympatická dívka.

Obdivuhodné, nemyslíte?

Související články

Další články