Byl jednou jeden fotbalový klub, kde se obyčejné kopačky proměnily v evropské hvězdy. Ano, řeč je o Plzni a Lize mistrů. Kluci si tehdy odskočili na mejdan, kde si dali řádně do nosu. A tak se dalo čekat, že se v krvi některého hráče najdou nějaké dobroty. Po zápasu s Borisovem v listopadu 2011 je našli právě v krvi Davida Bystroně.

Bystroň to tehdy odnesl za všechny, při dopingovém testu mu odhalili v krvi metamfetamin. Sice se šuškalo, že na mejdanu rozhodně nebyl sám a zbytek hráčů by dopadl stejně, dokonce padala i jména, nakonec ovšem zůstalo jen u Bystroně a kauza vyšuměla. Všichni doufali, že se nic podobného již opakovat nebude. Chuděry pomýlené.

K dobrému zobání údajně tíhnul i Ondřej Vaněk, který se v Plzni trochu utrhl ze řetězu a pro samé shánění drog najednou nevěděl, kde mu hlava stojí. Z případu vyplývalo, že vehementně sháněl sypání a lentilky. A ano, byl to i on, kdo tehdy seděl v autě s arogantním Davidem Limberským při jeho slavné nehodě.

Ten se tak nějak vždycky rád napil, ale horší je, že se v totálním stavu beztíže nebál zasednout za volan. V autě s Vaňkem naboural své Bentley a ještě se, zrychtovaný na kaši, snažil z místa nehody utéct. Trestu se tehdy ovšem jen vysmál a udělal ze sebe úplného ignoranta, když v následujícím zápase při oslavě gólu točil pomyslným volantem. Skutečně prvotřídní materiál.

Tyto a podobné kauzy se v Plzni pěkně překryly, stejně jako Rajtoralův problém s gamblerstvím a narušená psychika. Z hraní se František několikrát léčil, ale poctivě se to tutlalo. Finanční problémy ho ale nakonec dohnaly do úzkých, ze kterých zvolil vlastní východisko. Stejně jako Bystroň.

Tyto dva hráče spojuje nejen způsob odchodu z tohoto světa, ale především finanční a osobní problémy. Právě ty podle všeho stály i za smrtí Davida Bystroně. Skoro to vypadá, jako by Viktorie Plzeň byla prokletá!