Nebudeme si tady na nic hrát a vyjádříme to hezky expresivně, protože tomu se ani nedá říkat zápach. Někteří z vás tak neuvěřitelně smrdí, že se mi z toho smradu dere ven moje včera snědené jídlo.

Dá se ještě pochopit, že večer cestou z práce lidé, do jejichž kmene ještě nedošly přípravky, jako je deodorant nebo voňavka, budou po celém dnu lehce cítit.

Ale proč jsou proboha tramvaje, metra a autobusy narvané smradlavými lidmi už ráno? To v podstatě ani není snad fyzicky možné, aby někdo vstal, oblékl se, a než přijde na zastávku, tak smrděl, jakoby mu po cestě nohu pochcal pes a rukama vyhrabal z odpaďáku po cestě tři dny zkyslé mléko, kterým se polil!

Sprchovat se večer i ráno není u nás nijak rozšířený zvyk, někdo dokonce tvrdí, že to není zdravé a taky, a to hlavně – ŠETŘÍME VODU, MÁMO, takže vezmeme v potaz, že se člověk vysprchuje večer. Jde spát, v noci se nijak extrémně nezpotí, ráno si vyčistí zuby, umyje obličej, obleče se, nastoupí do autobusu a – smrdí! To je skoro podobná záhada jako ztrácení ponožek v pračce!

A já se ptám. Kde, kdy a jak se stihnou lidé ráno tak zasmradit, že vedle nich nejde stát ani sedět ani nic. Zvracet, to vedle nich jde… Možná jako jediná věc.

Nevyřešitelná záhada ranního odéru v MHD za námi.

A teď odpoledne.

Když už vím, že fakt nevoním a mám propocené koláče na tričku, proč si nestoupnu někam bokem, klidně se nechytnu tyčky v úrovni prsou, tedy kolmo, ale visím tam jak opice, všem ukazuji své od narození pěstované slepené a propocené chlupy v podpaždí, v případě mladších ročníků ještě začnu dělat shyby, protože jsem frajer a celý autobus si nepřeje nic jiného, než abych se zapotil ještě víc!

Vypadá to, že se opíráme jen do pánů, ale ono přeplácaný pot s nechutně výraznou voňavkou taky není žádná výhra.

Závěr?

Lide český, moravský a slezský, nebuď nahoře huj a dole fuj. Chce to kvalitní ponožky, kvalitní bavlněná trička, deodoranty, dodržování základní hygieny a hlavně a především – uvědomění si, že nikdo nechce čuchat vaše tělesné pachy! Možná kromě vaší maminky, protože ta vás vždycky milovala, i když jste měli pusu od čokolády a zadek od bobků.

Mysleme na to a budeme všichni mnohem šťastnější. Díky. Rozchod.