Domácí porod je stejně citlivé téma jako třeba rasová nesnášenlivost, které vždy vyvolává bouřlivou diskuzi.

Přivést na svět dítě v domácím prostředí je riskantní a kvůli několika případům úmrtí dětí se veřejnost proti tomuto způsobu porodu bouří. Jednou z těch, které se rozhodly porodit doma, je i Lenka Dusilová (38).

Zpěvačka se poprvé přiznala k tomu, že se její syn Edward narodil doma, v Reflexu a tentokrát se v rozhovoru s duem Těžkej Pokondr na Frekvenci 1 o kontroverzním tématu víc rozpovídala. Přestože ji celým těhotenstvím provázela odborná asistentka, která byla i u porodu, to, že se Dusilová nakonec rozhodla rodit doma, jí okolí neschvalovalo. „Reakce na můj domácí porod byly všeobecně negativní. K porodní asistence, která u toho se mnou byla, jsem chodila celé těhotenství, protože jsem chtěla v porodnici rodit s někým, koho dobře znám a komu věřím,“ uvedla zpěvačka, které se narodil zdravý syn Edward.

Lenka se o tohle téma začala víc zajímat a překvapily ji některé reakce lidí. „Někteří pediatři vás odmítnou, že nesouhlasí s domácími porody, ať si najdu někoho jiného. Je tady dost neinformovanosti a jsem velmi překvapená, protože jsem neplánovala rodit doma, ale tím, že jsem měla vedle sebe porodní asistentku, která mě velmi dobře znala, a všechno se odvíjelo dobře, tak jsem se rozhodla, že zůstaneme doma. Bylo to v tu chvíli nejlepší řešení, co jsme mohli udělat. Nechtěla bych ale nikoho navádět k tomu, aby se pokoušel o nějaké pošetilosti. Na to člověk musí být dobře připravený a opravdu mít odbornou péči a vědět velmi dobře, pro co se rozhoduje,“ dodala muzikantka, které teď vychází nové album V hodině smrti.