Pokud už teď truchlíte nad tím, že léto končí a s ním i všechny vyhlídky na delší dovolenou, nevšední zážitky a exotické milence, dáme vám pár důvodů, proč se naopak začít veselit.

1. Konec depresím

Ne podzimní, ale letní deprese vznikají z toho, že své špeky a nedokonalé tělo musíte neustále vystavovat svému okolí. Jakmile se ochladí, zabalíte se do trojobalu a všechno bude vypadat o poznání lépe.

2. Návrat do reality

Že vám letní láska nevyšla? No díkybohu! Dokážete si představit, že byste se doma ukázali s tím přičmoudlým instruktorem surfu?

3. Nová předsevzetí

Na podzim můžete své tělo i mysl konečně pročistit. Víkend co víkend vás nebudou stresovat grilovačky, letní party u bazénu a tak podobně.

4. Méně výdajů

Léto se vám pěkně prodražilo. Na podzim zalezte pod deku, k televizi a u horkého kakaa přemýšlejte nad tím, co všechno si za ušetřené peníze pořídíte.

5. Více zážitků

I když se to nezdá, pro mnohé z nás je léto zcela monotónní. Jídlo, alkohol, ležení na pláži… Na podzim se odhodlají zvednout šunky i ti nejlínější a v rámci prodloužených víkendů mohou vyrazit objevovat svět. Nebo alespoň vedlejší vesnici.