Lesbický pár z Kanady žaluje vedení spermobanky za to, že jim byl dodán genetický materiál jiného muže, než si vybraly.

Holky si vybraly krásného vzdělaného muže, ale dostaly sperma od notorického kriminálníka, který navíc trpí schizofrenií.

Podle prvních informací si spermobanka pořádně neověřila, kdo jí materiál dodává.

Podle dokumentů si ženy vybraly zdravého vzdělaného muže s magisterským titulem. Muž se podle dokumentů specializuje na bádání v oboru umělé inteligence a má IQ 160.

Angela a Margareth byly přesvědčené, že nikdo lepší nemůže existovat. Jenže sedm let po narození jejich syna si to už nemyslí.

Spermobanka totiž rodině omylem zaslala dokumenty, ve kterých bylo jméno skutečného dárce. Angela a Margareth ze zvědavosti začaly pátrat, kdo je tím mužem, který jim daroval svůj genetický materiál.

To, co zjistily, jim vyrazilo dech. Nejde totiž o žádného vzdělaného inteligenta, ale o nebezpečného schizofrenika, který byl dokonce zatčen za loupež.

Lesbičky nyní budou spermobanku žalovat. „Paní Collins a paní Hanson daly jasně najevo, že chtějí to nejlepší. Ale stal se pravý opak,“ říká jejich právní zástupkyně Nancy Hersh s tím, že na společnosti Xytex Corp budou vymáhat odškodné.

Spermobanka ale veškerou zodpovědnost odmítá. „Muž prošel standardní prohlídkou a netrpěl žádným postižením. Všechny dokumenty doložil a přinesl i kopii vysokoškolských titulů,“ myje si ruce ředitel spermobanky Kevin O'Brien.

Oslovení právníci jsou ale přesvědčeni, že to společnost Xytex Corp bude pár milionů dolarů stát.