Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Lékaři odhalili nákazu dívenky z Egypta! Zůstává v péči lékařů

Mohla se nakazit i doma.
Zdroj: MV SR
Lékaři v bratislavské nemocnici už vědí, co za nemoc potkalo třináctiměsíční Ellie. Ta byla na dovolené s rodiči a starším sourozencem v egyptském Marsa Alam, když se začala projevovat nákaza infekční chorobou. Stav dívenky se rychle horšil, a tak byla raději převezena na Slovensko.

V sobotu se pro dívku vypravil slovenský letecký speciál, aby ji převezl do její domoviny. V Egyptě byla dívka okamžitě hospitalizována s podezřením na neznámou cizokrajnou chorobu, ovšem egyptské nemocnice nedokázaly dívce pomoci.

Po převezení do Bratislavy laboratorní testy potvrdily, že se jedná o nemoc, kterou se dívka mohla nakazit i u nás. „Děvčátko se nakazilo infekcí, kterou by mohlo dostat běžně i na Slovensku. Pokračujeme v léčbě antibiotiky. Stav malé pacientky se zlepšuje, postupně ustupují i lokální kožní defekty,“ uvedla mluvčí ministerstva zdravotnictví Zuzana Eliášová.

Podezření na nákazu měli lékaři i u dívčiny matky, ta se však nepotvrdila. Prozatím není jasné jak dlouho zůstane dívenka v péči lékařů.

Související články

Další články