Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Léčba šokem v drsné Číně: Tělo pouličního závodníka nechala policie ležet na ulici jako varování pro ostatní, foto v galerii

Přes hodinu nechali policisté tělo ležet nepřikryté plachtou na očích
rezidentů, ostatních motoristů a dětí.
Zdroj: Profimedia.cz

Policie s pouličními závodníky v silných autech bojuje snad všude na světě, ale na mladíky je docela krátká – většinou se je nepodaří dostat nebo prostě ujedou. V Číně už toho mají také dost, a když se jim nepovede tyhle kaskadéry chytit živé, spočítají jim to alespoň po smrti.

V rezidenční čtvrti města Kunming to nedávno nezvládl osmadvacetiletý Tao Lung, který se hnal ve svém Jaguaru F-Type rychlostí přes 240 km/h a způsobil těžkou dopravní nehodu. Nevyhnul se protijedoucímu vozidlu, vrazil do stromu a náraz ho vymrštil z vozu ven, na silnici ho přejelo další auto.

Hluk autonehody a sirén vylákal ven mnoho obyvatel a policie toho doslova využila. Zatímco se oficíři starali o zdemolovaná auta a další následky havárie, tělo mladého Lunga leželo na silnici přes hodinu nezakryté plachtou a dokonce od něj ani neodháněli zvědavce, mrtvolu si tak mohly prohlédnout i děti.

Policie se k tomuto razantnímu kroku rozhodla pro výstrahu a rezidenti čtvrtě s morbidním krokem souhlasili: „Tihle lidé jsou boháči a policie se s nimi nemůže vypořádat, úplatky dělají svoje,“ přinesl zpověď jednoho z nich server New China. „Myslím, že tam to tělo nechali jako poselství toho, že řízení vás kolikrát může stát víc, než si můžete dovolit zaplatit penězi. To byl asi ten důvod, proč tam ležel dlouho jen tak.“

Teprve až policie odklidila nabouraná auta a vyšetřila celou nehodu, přijel pohřební vůz a nechali tělo Tao Lunga odvézt. Výchovný účinek zaručen, v Kunmingu nejspíše stoupne spotřeba gumových prostěradel pro děti.

Související články

Další články