Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Jana Brejchová slaví 80: Se sestrou Hanou je navždy rozdělil film Lásky jedné plavovlásky

Jana Brejchová slaví 80: Se sestrou Hanou je navždy rozdělil film Lásky jedné plavovlásky
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
nenávist
Jubilantka Jana Brejchová patří mezi nejznámější české herečky a diváci ji milovali. Vždy byla nejen krásná, ale zvládala zahrát i náročné, charakterní role. Proto nemohla překousnout, že do svého filmu Lásky jedné plavovlásky si režisér Miloš Forman vybral její sestru Hanu. Navíc v tom velkou roli sehrála žárlivost.

Lásky jedné plavovlásky patří ke zlatému fondu české kinematografie. Byl natočen v roce 1965 a měl velký úspěch i v zahraničí. Hlavní hvězdou této éry byla krásná Jana, které v tomhle případě vyfoukla slávu nesmělá Hana. Situace byla o to horší, že Jana Brejchová, která 20. ledna slaví kulaté osmdesáté narozeniny, byla tenkrát za Formana provdána.

Hana Brejchová se dokonce jednou svěřila, že film byl natočen podle jejích příběhů. Když jí bylo 17 let, tak Formana brala jako svého kamaráda a popisovala mu své milostné eskapády a první zkušenosti s muži. On si vše zapisoval a postupně vznikal scénář. A film se dočkal velmi kladného přijetí a najednou nikdo nemluvil o Janě. Na vrcholu byla Hana. A nebyla to jenom sláva. Starší Jana si myslela, že se do její mladší sestry režisér zakoukal.

Nenávist kvůli Formanovi

"Jana na mne zanevřela kvůli Milošovi. Naprosto ale nespravedlivě. Nikdy jsem s Milošem nic neměla, to přísahám! Ani předtím, ani potom! Jana mně nemohla odpustit úspěch toho filmu! Jana byla zvyklá, že ona je ta největší hvězda. S Milošem jsem díky tomu filmu jezdila křížem krážem po světě, bydleli jsme v přepychových hotelích, měli se báječně a všichni nám tleskali. To mi asi Jana nikdy neodpustí," řekla kdysi Blesku Hana, která se díky snímku dostala na prestižní filmové festivaly.

Hana se pokusila s Janou několikrát usmířit, ale marně. Proběhlo jediné setkání, pak už Jana opět nechtěla Hanu ani vidět. Vypadá to, že rozhádané sestry už nic nespojí.

"Uvědomila jsem si, že už jsme obě ve věku, že se ani jedna nemusíme dožít druhého dne. Je mi opravdu líto, jak se Jana chová, už za ní ale nepůjdu. Nemá to cenu. Určitě mám dobrý pocit, že jsem ten vstřícný krok udělala já..." uzavřela příběh tenkrát smutně Hana.

Související články

Další články