Polévání se kýblem s ledovou vodou se mezi slavnými rozšířilo rychlostí blesku. Slavní pronesou pár slov o tom, že chtějí rozšířit povědomí o ALS (Amyotrofická laterální skleróza), chrstnou na sebe kýbl vody, nechají někoho, aby je natočil, a pak to prásknou na sociální síť s tím, že vyzvou další lidi.

Už je to celkem nuda, snad si každý alespoň vygooglil, co ALS znamená, jinak by tato akce moc neměla smysl. Taky doufáme, že se slavní nepolévají vodou, jen aby ukázali solidárnost, ale okamžitě vysolí ze svého konta slušnou sumu potřebným, protože „povinná“ stovka dolarů je pro celebrity vydělávající astronomické částky skoro nic. Jasný důkaz o tom podal herec Charlie Sheen (48), bývalá hvězda seriálu Dva a půl chlapa.

Ten na sebe totiž chrstnul kastrol plný dolarových bankovek s tím, že jde o částku 10 000 dolarů (cca 200 000 Kč), kterou věnoval nadaci starající se o nemocné ALS. „Led roztaje, ale tyhle peníze budou skutečně pomáhat lidem,“ řekl Sheen, kterého nominovala hvězda NHL Ryan Miller. A sám Charlie nezklamal a jmenoval producenta Dva a půl chlapa Chucka Lorreho a hvězdy Jona Cryera a Ashtona Kutchera.

Světové celebrity se polévají jedna za druhou, ale z těch českých se k činu odhodlali zatím Richard Krajčo (37), Marek Ztracený nebo Ivana Gottová (38), což je proti zahraničí pořádná ostuda, takže vzhůru do toho a hlavně nezapomeňte, že nejde jen o trapné polévání vodou, ale o darování minimálně 100 dolarů na konto nadace.