Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Krvavá cesta za svobodou. Při pokusu dostat se do Anglie tragicky zahynuli další emigranti!

Migranti se zoufale snaží dostat do nákladního auta.
Zdroj: profimedia.cz

Na silnicích města Calais, ležícího na pobřeží Lamanšského průlivu, během jediného týdne zahynuli čtyři lidé. Všichni toužili po jediném – dostat se do Velké Británie. Tento sen se jim však stal osudným.

Situace ve známém francouzském přístavu se už dávno vymkla kontrole. Desítky migrantů zde každý den riskují své životy tím, že se snaží naskočit do jedoucích nákladních automobilů.

„Pro ně ta auta představují vstupenku do Anglie. Ve skutečnosti ale jde o potenciální smrtící past,“ konstatoval tiskový mluvčí francouzské policie.

9. března na dálnici poblíž Calais zahynul albánský muž neznámé totožnosti. O tři dny později tirák srazil Etiopana Mesfina Germa a 14. března bylo v místním doku nalezeno tělo pětadvacetiletého Senaye Berthaye. Dalšího, teprve dvacetiletého Etiopana nákladní automobil usmrtil 15. března. Ani tyto tragické události však migranty nemohou odradit od dalších pokusů.

„Když jsem se jich ptal, proč to dělají, odpověděli mi, že se za každou cenu musí dostat do mé země. Prosili, ať je vezmu s sebou,“ uvedl nejmenovaný britský novinář.

Strážci zákona jsou bezmocní a podle všeho už na pronásledování migrantů rezignovali. Dobře vědí, že i pokud se jim podaří někoho zatknout, později ho stejně budou muset propustit. Dotyčný následně jde a zkusí své štěstí znovu. Co na tom, že ho to může stát život…

Související články

Další články