Když se s ní lidé potkají, často nevědí, co s očima. Myslí si, že Hunter Steinitz (18) je obětí strašlivé nehody a byla popálená po celém těle, ona má ale jen vzácnou nemoc, které se u nás říká Harlekýn. Je to hromadění vrstev kožních buněk a výsledkem pak je, že člověk stižený touto nemocí má na sobě opravdu hroší tlustou kůži, která jej velmi omezuje ve všem, co dělá.

Vzácná kožní nemoc často připraví novorozeňata o život už během prvních let života, i proto je zázrak, že se Hunter dožila tolika let. Na škole to samozřejmě jednoduché neměla a stávala se obětí šikany, děti se jí štítily dotknout nebo si dokonce od ní i něco vzít, ale to je v tomto případě ten nejmenší problém.

Nemocná dívka má tak tvrdou a suchou kůži, že jí nerostou vlasy, řasy, kůže se jí odlupuje ve velkých vrstvách a je těžké ji promastit. Hunter se musí denně na dvě hodiny nakládat do teplé vany, promazávat pokožku litry oleje, ale nikdy jí to nijak výrazně v boji proti nemoci nepomůže. Nedokáže ohnout prsty na rukou a pobyt na slunci je pro ni utrpením. Pomoc ale neexistuje žádná, nezbude jí než se smířit se svým osudem.