Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

Krutý osud mladé osmnáctileté dívky: Kvůli vzácné kožní nemoci se jí lidé štítí

Osmnáctiletá Hunter má vzácnou kožní nemoc, dvě hodiny se musí máčet
v teplé vodě a promazávat se oleji, její kůže je příliš silná a
suchá. Nerostou jí vlasy ani řasy, nosí paruky.
+ Další fotografie

Když se s ní lidé potkají, často nevědí, co s očima. Myslí si, že Hunter Steinitz (18) je obětí strašlivé nehody a byla popálená po celém těle, ona má ale jen vzácnou nemoc, které se u nás říká Harlekýn. Je to hromadění vrstev kožních buněk a výsledkem pak je, že člověk stižený touto nemocí má na sobě opravdu hroší tlustou kůži, která jej velmi omezuje ve všem, co dělá.

Vzácná kožní nemoc často připraví novorozeňata o život už během prvních let života, i proto je zázrak, že se Hunter dožila tolika let. Na škole to samozřejmě jednoduché neměla a stávala se obětí šikany, děti se jí štítily dotknout nebo si dokonce od ní i něco vzít, ale to je v tomto případě ten nejmenší problém.

Nemocná dívka má tak tvrdou a suchou kůži, že jí nerostou vlasy, řasy, kůže se jí odlupuje ve velkých vrstvách a je těžké ji promastit. Hunter se musí denně na dvě hodiny nakládat do teplé vany, promazávat pokožku litry oleje, ale nikdy jí to nijak výrazně v boji proti nemoci nepomůže. Nedokáže ohnout prsty na rukou a pobyt na slunci je pro ni utrpením. Pomoc ale neexistuje žádná, nezbude jí než se smířit se svým osudem.

Mohlo by vás zajímat

Další články