Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Kruté a děsivé opice: Tito šimpanzi jsou velcí diktátoři i velitelé!

Opice jako diktátoři a velitelé.
Zdroj: Discovery Channel
Dvouhodinový dokument Zrození bojovných opic mapuje jen stěží uvěřitelný příběh tlupy šimpanzů v ugandské džungli. Zrození bojovných opic sleduje čtyři mocné šimpanzí diktátory, ovládající největší lidoopí říši pomocí krutosti a politikaření. Dokument, který vznikal více než 20 let a přináší necenzurovaný pohled na tato nádherná a zároveň děsivá zvířata, uvede Discovery Channel 5. března 2017 ve 22:00.

Skupina primatologů a filmařů, která tuto tlupu objevila poprvé v roce 1993, byla dočista fascinovaná především její velikostí, která přesahovala trojnásobek toho, co kdy viděli. Další, co upoutalo jejich pozornost na více než dvacet let, byl uzurpátorský způsob, jakým byla tlupa vedena čtyřmi bojovnými lidoopy. Za dokumentem Zrození bojovných opic stojí velmi intenzivní a obětavá práce právě této skupiny dokumentaristů, která byla doplněna o nové, speciálně natočené materiály odhalující převratné poznatky o chování lidoopů.

Seznamte se s bojovnými lidoopy: Hare je leader největší lidoopí tlupy – výzkumným pracovníkům pracujícím na dokumentu Zrození bojovných opic se podařilo získat jeho důvěru a Hare jim tak otevřel okno do jeho tajného světa. Hare napříč tomu, že má podstatný vliv na celou skupinu vedenou krutovládou, projevoval také vrozený smysl pro morálku.

Pincer je druhý v pořadí celé tlupy a nejvíce vzhledem podobný člověku. Jeho síla a úspěch byly objeveny až po jeho smrti, když genetické testy odhalily, že zplodil více potomků než kterýkoli z alfa samců ve skupině. Toto zjištění zpochybnilo všechny předchozí úvahy o šimpanzí hierarchii.

Ellington je velitel hlídky – naprosto jedinečná osobnost a nejlepší přítel Harea. Ellington řídil většinou vítězně skupinu při vyhlazovacích válkách o území s ostatními tlupami, což nakonec vede k dramatickému rozšíření jejich území. Bartok je nejúspěšnější v historii skupiny. Vysoce sofistikovaný politik, ale fyzicky malý šimpanz. Dokument uvede Discovery Channel 5. března 2017 ve 22:00.

Související články

Další články