Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Krutá rána osudu: Ženu pokousal její malý pes, kvůli nebezpečné infekci jí museli amputovat tři končetiny. Co se přesně stalo?

Zdroj: archiv

Je až smutné, jak dopadla svobodná matka čtyř dětí, devětačtyřicetiletá chovatelka malého Bustera z plemena shih-tzu. Pejsek během hraní nechtěně lehce pokousal svou paničku, která mu poté dovolila olízat ranku. A i když se říká, že na psím jazyku jsou samé zdravé bakterie a lízání ran má na člověka blahodárný účinek, tady to dopadlo bohužel úplně jinak.

Christine Caron z kanadské Ottawy zareagovala na Capnocytophaga canimorsus, bakterie, které najdete na každém psím jazyku, hodně špatně a ještě ten den upadla do septického šoku. Lékaři bojovali o její život, na šest týdnů musela být uvedena do umělého spánku a nakonec za láskyplné pokousání a olíznutí svého psa zaplatila třemi končetinami.

Lékaři jí museli odebrat jednu paži a obě nohy pod kolenem. Postupně se jí zmenšoval průtok krve a doktoři nedokázali zabránit odumírání tkáně. A aby toho nebylo málo, Christine nemá zdravotní pojištění, takže si nemůže dovolit protézy, a její dluh u pojišťovny se vyšplhal na dva miliony korun. Její rodina proto zřídila veřejnou sbírku a doufá, že se pro Christine najde dost peněz, aby se navrátila do života.

Související články

Další články