Co víme o muži, který ve čtvrtek večer najížděl do davu slavících lidí? V kabině kamionu se údajně našel pas, který patří Tunisanovi, který žil ve Francii.

Muži by mělo být 30 nebo 31 let a má za sebou kriminální minulost. Policie ho zřejmě znala jako problémového člověka. Dokonce v lednu byl už ve Francii zatčen! A to za násilnosti v baru a držení zbraní. Nicméně nikdy se ho vyšetřovatelům nedařilo spojit s jakoukoliv teroristickou aktivitou, a tak byl propuštěn.

Na promenádě pak projížděl ze strany na stranu, aby zabil co nejvíce lidí. „Moje kamarádka stojící metr ode mě zemřela,“ popsal přeživší mladík médiím. Poté šílený řidič vystoupil a pálil do lidí, dokud ho nezastřelila policie.

Je velkou otázkou, zda se jedná o čin šílence, který zabíjel v pomatení mysli, nebo o promyšlený teroristický útok. Obě možnosti jsou pravděpodobné, ale první indicie po tragédii nahrávají tomu, že vrah jednal ve jménu radikálního islámu.

Podle svědků provolával heslo Alláhu Akbar a některá francouzská média tvrdí, že muž měl napojení na džihádistické buňky, které na jihu Francie v minulosti vznikly.

Navíc se objevilo šokující svědectví, že policisté muže před masakrem kontrolovali. Řekl jim, že prodává zmrzlinu, tak ho nechali být.