Sexuální skandály mezi učiteli a jejich žáky nejsou zase tak ojedinělé, zejména pak v Americe, kde mají tyhle poměry média dost ráda, a tak se o nich velmi detailně píše, zatímco v Čechách tak nějak probíhají za zavřenými dveřmi. Málokdy se ale stane, aby se něco takového dělo zrovna na soukromé katolické škole.

Zjistilo se totiž, že pětadvacetiletá učitelka Megan Mahoney, která ve škole pracovala jako asistentka trenéra místního basketbalového týmu, měla několikaměsíční poměr s šestnáctiletým žákem, který hrál basketbal za tento tým. Všeobecně se o jejich poměru vědělo a údajně o něm věděl i sám ředitel školy, který se rozhodl ho neřešit.

„Věděl jsem, že ten vztah nikam nepovede, takže jsem si ho jen užíval. Nikdy jsme se nebavili o tom, že děláme něco nelegálního,“ řekl student pro New York Post. „Prostě mě jen občas vzala do auta, jezdili jsme a pak jsme to v autě dělali.“ I rodiče si všimli, že jezdí autem s nějakou dívkou, ale jelikož vypadala mladě, říkali, že si mysleli, že jde o normální studentku.

Ukazuje se také, že Megan Mahoney měla očividně poměr s jedním žákem také už před několika lety, když do školy nastoupila. Učitelka musela dát výpověď a teď ji vyšetřuje policie.

Mladé učitelky u dospívajících žáků, to prostě nedělá dobrotu. Očividně ani na katolických školách, kde se před každou výukou všichni společně modlí a maturují ze studia Bible.