Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Královská svatba je za rohem: Vše, co už víme o veselce prince Harryho a Meghan Markle!

Královská svatba je za rohem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 16 fotografií
Svatba prince Harryho (33) a Meghan Markle (36) se kvapem blíží. Přestože královská rodina drží některé podrobnosti pod pokličkou, už toho víme docela dost. Své ano si dvojice řekne 19. května 2018 v kapli sv. Jiří na hradě Windsor. Zjistili jsme, kdo bude mezi svatebčany, jak obřad proběhne i jací muzikanti potom zahrají.

Tento týden vévodkyně Kate přivedla na svět třetí princátko a zraky Velké Británie se opět začaly upínat k princi Harrymu a Meghan Markle. Jejich svatba se kvapem blíží, své ano si řeknou už 19. května.

Do té doby je ještě čas doladit detaily, ale většinu hlavních bodů už mají královští plánovači odškrtnutou.

Po sňatku, který proběhne v kapli sv. Jiří na hradě Windsor na předměstí Londýna, se z páru stane vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Kaple je místem posledního odpočinku jedenácti britských vladařů včetně Jindřicha VIII. a Karla I.

Obřad povede windsorský kněz David Conner, ale slib bude Harry s Meghan skládat před arcibiskupem canterburským Justinem Welbym, který je po královně nejvyšším představitelem anglikánské církve.

Ale ještě předtím, než k tomu bude moct dojít, musí sňatek posvětit královna Alžběta II. (92). A to kvůli tomu, že je Harry pátým v pořadí na britský trůn a monarcha musí podle britských zákonů schvalovat sňatky šesti následníkům.

Na samotný obřad a slavnostní oběd je pozváno asi 600 lidí. Zatím se pořád neví, kdo půjde Harrymu a Meghan za svědky. Přibližně 200 lidí obdrželo pozvánku na oslavu v královské rezidenci, která stojí poblíž hradu. Dalších 2 640 lidí se dostane do prostorů hradu Windsor. Ti vytvoří špalír a budou sledovat příchod nevěsty a ženicha.

Pozvánku neobdržel americký prezident Donald Trump ani britská ministerská předsedkyně Theresa May.

Šanci „být u toho“ ale mají i běžní občané. Sice se nedostanou do areálu hradu, ale britská policie počítá s tím, že před jeho brány přijde alespoň 100 tisíc lidí.

A nezapomnělo se ani na hudbu. K obřadu ji zajistí dirigent James Vivian, který bude řídit sbor kaple sv. Jiří. Poté zahraje devatenáctiletý geniální cellista Sheku Kanneh-Mason a zajištěn je i velkolepý orchestr.

Kensingtonský palác zatím neuvolnil žádné informace o šatech, které obleče Meghan. Tak uvidíme, zda nás překvapí něčím úžasným!

Související články

Další články