Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Král z pohádky Tři oříšky pro Popelku je těžce nemocný: Držte mu palce, bojuje, vzkazuje jeho dcera!

Král z pohádky Tři oříšky pro Popelku je těžce nemocný: Držte mu palce, bojuje, vzkazuje jeho dcera!
Zdroj: archiv
Předchozí Další
+ Další fotografie
Německý herec Rolf Hoppe (86) se u nás proslavil jako král z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Zatímco pro české diváky je to herec jedné role, tak v Německu je to známá divadelní i filmová hvězda a zahrál si v mnoha snímcích. Teď to s ním ale vypadá špatně.

V posledních letech už Rolf nestál tak často před kamerou a soustředil se na divadlo, konkrétně působil v drážďanském divadle. Věk a nemoci mu ale postupně zabránily v milované činnosti pokračovat.

Tento týden se měl Hoppe zúčastnit 1. mezinárodního festivalu filmových pohádek pořádaném v německém městě Annaberg Bucholz. Byl mezi pozvanými a dokonce svou účast potvrdil. Bohužel, jeho zdravotní stav se poté prudce zhoršil.

„Tatínkovi vážně není dobře a převoz sem z Drážďan by pro něj byl velmi náročný. Držte mu palce, bojuje," řekla Blesku jeho dcera. Rolf Hoppe měl dostat cenu za celoživotní dílo, ale tu za něj musela převzít právě jeho dcera.

„Bylo to spojení více pohádek. Nejvíce se mi líbil můj syn a dívka, do které se zamiluje, tedy Trávníček a Šafránková. A také další kolegové, ale jejich jména jsem už, bohužel, zapomněl. Během natáčení byla opravdu nádherná a přátelská atmosféra. Nemůžu o něm říct nic špatného,“ vzpomínal herec na natáčení filmu v knize Tři oříšky pro Popelku.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy