Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

KRÁL TANTRY promluvil o údajném ZNÁSILŇOVÁNÍ: Ty ženy si to vymyslely, já jim pomáhám!

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
Otevřená zpověď
Jeden z největších propagátorů tantry v Česku Richard Vojík (42) čelí závažnému obvinění. Údajně na svých kurzech znásilnil několik žen. Lektor to razantně popírá, nikoho prý neznásilnil. "Paradoxně já jsem mnohým zneužitým ženám pomohl," tvrdí. Co dalšího řekl eXtra.cz?

Údajně až deset žen viní Richarda Vojíka ze sexuálního zneužívání. Kauzu před týdnem otevřel deník Právo, který přinesl zpověď jedné z údajných obětí. Policejní vyšetřování ale skončilo odložením případu.

Podle jejího vyprávění připomíná případ kauzu guru Járy. Poté, co šokující příběh vyplaval na povrch, se ozvala další žena, která tvrdí, že Vojík ve svých kurzech zacházel za hranu. Ani tohle obvinění u policie nepochodilo, muži zákona dospěli k závěru, že pohlavní styk byl dobrovolný.

Samotný Vojík veškerou vinu popírá. Když ho redakce eXtra.cz oslovila, trval na tom, že jde ze strany údajných obětí o lži. „Nedělám žádné soukromé terapie ani masáže. Tantru vůbec nevyučuji,“ stojí si za svým. „Ve své práci dodržuji jasný profesionální odstup od klientů, nedochází k žádnému nevyžádanému intimnímu, natož sexuálnímu kontaktu. Toto mohou potvrdit účastníci seminářů,“ dodává jedním dechem.

„Tato kauza však otevírá důležité téma, a to je opravdové násilí na ženách. Pokud se o těchto tématech bude psát veřejně, jistě to pomůže ženám, které byly skutečně zneužity a možná najdou sílu o tom otevřeně mluvit. Paradoxně já jsem mnohým takovým ženám pomohl,“ tvrdí Vojík. Jakou přesně měla jeho pomoc podobu už ale neuvedl.

Vojík rovněž uvedl, že trestně stíhaný nikdy nebyl. A je přesvědčen, že ani nikdy nebude. „Že by orgány v trestním řízení nechaly na svobodě někoho, kdo údajně znásilnil několik žen?“ uzavřel otázkou.

Související články

Další články