Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kosmetik české smetánky: Jak se dostal k VIP klientele, co za péči celebrity vyžadují a jaké mají manýry?

Kosmetik české smetánky: Jak se dostal k VIP klientele, co za péči celebrity vyžadují a jaké mají manýry?
Zdroj: facebook.com
+ Další fotografie
Další díl z odhalování zákulisí celebritního světa je zde. Tentokrát jsme si povídali s kosmetikem. Ano, čtete správně, mužem kosmetikem, jenž se stará našim hvězdám o pleť. Vyhlášený a na slovo vzatý odborník, jehož služeb využívá nejedna hvězda, Petr Krejczy, kterému nikdo neřekne jinak než Pity, patří mezi ty, které na fotografiích nikdy neuvidíte.

Další díl z odhalování zákulisí celebritního světa je zde. Tentokrát jsme si povídali s kosmetikem. Ano, čtete správně, mužem kosmetikem, jenž se stará našim hvězdám o pleť. Vyhlášený a na slovo vzatý odborník, jehož služeb využívá nejedna hvězda, Petr Krejczy, kterému nikdo neřekne jinak než Pity, patří mezi ty, které na fotografiích nikdy neuvidíte.

Zatímco vy obdivujete krásné muže a ženy na obálkách časopisů a v televizi, on patří mezi ty, kteří stojí na druhé straně foťáku či kamery. Společně s vizážisty, stylisty, kadeřníky, prostě s těmi, bez nichž by byly celebrity pěkně nahrané. Minule jsme vám poodhalili zákulisí dokonalého make-upu společně s předním českým vizážistou Pavlem Kortanem. Připomenout si to můžete ZDE. Dnes se vrhneme na to, jak se starají slavní o svou pleť.

Pity, před pár lety jsi byl ve Vile Vyvolených, dnes jsi jedním z nejuznávanějších lidí mezi celebritami, co se péče o pleť týče. Věděl jsi už tehdy, že se chceš stát kosmetikem?

Během mého pobytu ve Vile jsem ještě neuvažoval o tom, že bych se stal kosmetikem, ale krátce po tom, kdy jsem se vrátil, jsem přemýšlel nad tím, jak využít nejen mých šikovných rukou, ale také toho, že mám schopnost komunikovat s lidmi, vcítit se do jejich každodenních radostí i strastí, pomoci jim radou i úsměvem a humorem. Úsměv, humor i smích mají obrovský vliv na pohodu i zdraví každého z nás. A to se samozřejmě projevuje i na naší pleti. A také proto jsem si zvolil dráhu kosmetika. Svoji práci miluji. Cítím také podporu od svého partnera a to mi dává sílu, není to se mnou vždy lehké. Mít vedle sebe člověka, kterému můžete věřit, je skvělé.

Takže tvoje cesta nebyla přímo do začátku jasná. Co bys ale doporučil mladým kosmetičkám a kosmetikům, kteří se třeba nyní teprve učí a chtěli by mít stejnou kariéru, jako máš ty? Tedy starat se o VIP klientelu.

Je třeba se neustále učit. Nestačí jen kurz nebo škola, ale obor se pořád rozvíjí, objevují se nové techniky, nové materiály a ten, kdo chce být nejlepší, se se všemi novými trendy musí seznámit a vzít si z nich to, co považuje za vhodné pro svou práci. Já jsem se takto například dostal k tzv. Perské epilaci, což je speciální trvalá epilace, která se provádí s patentovanou hmotou, která obsahuje směs bylinek, jež zamezují růstu chloupků.

Dalším velice důležitým faktorem, který dělá z kosmetičky špičkovou kosmetičku, je schopnost komunikovat s lidmi. Zákaznice jde na kosmetiku nejen kvůli kosmetické kúře, ale také si odpočinout, přijít na jiné myšlenky, oprostit se od práce, možná i manžela, přítele, přítelkyně. A tady má kosmetik nezastupitelnou roli, může se stát tou vrbou, která naslouchá, někdy poradí, rozesměje a rozzáří tvář.

V čem se liší požadavky celebrit na kosmetiku oproti například maminkám na mateřské dovolené, které si odskočí na kosmetiku?

Víte, většina celebrit, jak jim říkáme, jsou vlastně obyčejní lidé z masa a kostí, již mají velice podobné problémy a starosti jako my všichni ostatní. Mají také menší nebo větší děti s menšími či většími starostmi. Také musí stihnout každý den práci, nakoupit, navařit a snaží se stejně jako ostatní "ukrást si" chvilku pro sebe. Tady je důležité jak pro maminky, tak i pro "celebrity" si tu chvilku skutečně najít, protože hodinka či dvě na kosmetice vám nejen pomůže zlepšit pleť, ale dodá vám sílu, tedy tu psychickou, na zvládání všeho, co vás doma čeká.

Chodí k tobě i muži? A měli by muži chodit vůbec na kosmetiku, není to zženštilé?

Zda ke mně chodí muži? Ano, a čím dál tím víc. Vůbec to nejsou zženštilí pánové, ale jsou to manažeři, otcové od rodin, studenti, také herci a zpěváci, prostě všichni, kteří považují zdravou a dobře vypadající pleť za nedílnou součást své osobnosti, která jim pomáhá nejen v osobním, ale i profesním životě. Tyto muže určitě potěší pochvala manželky nebo partnerky a jejich spokojenost, že mají šarmantního partnera. Upravený muž s dobrou pletí má taky obrovskou výhodu v zaměstnání i obchodních vztazích při jakémkoliv kontaktu se zákazníkem.

Kdo ze slavných mužů si například dopřává pravidelnou péči o pleť?

Nevím, jestli mohu prozrazovat. Jmenovaní se snad zlobit nebudou, ale pravidelně ke mně na kosmetiku chodí zpěvák Pavel Vítek, Sámer Issa, Muži roku České republiky Gardavský, Tomáš Dumbrovský, rovněž poslední Muž roku ČR Jakub... A mnoho dalších.

A otázka na závěr, v čem dělají Češi nejčastěji chybu, co se kosmetiky týče?

Řekl bych, že za prvé nepečují o pleť pravidelně, řada z nich přijde až v momentě, kdy má problém. Ten samozřejmě většinou umíme vyřešit, ale pravidelnou péčí o pleť se dá problému předcházet. Potom bych doporučil pravidelné návštěvy u kosmetika, protože ten je schopen rozpoznat potřeby pleti ještě před tím, než si to sám klient uvědomí. Hlavně úsměv a dobrá nálada doplněné zdravou stravou dělají divy.

Související články

Další články