Nejasností kolem zavraždění amerického novináře Jamese Foleyoho přibývá. Experti teď tvrdí, že se ve videu vystřídali dva muži, kteří Foleymu uřízli hlavu. Informovalo o tom echo24.

Ve vyšetřování vraždy Jamese Foleyho se objevují stále nová zjištění. Experti, kteří video zkoumají, nyní tvrdí, že muž s britským přízvukem, který před vraždou Foleyho odříkává proslov, zřejmě není tím, kdo novináře záhy usmrtí, uvedla CNN ve svém vysílání.

Forenzní analytik Ross Patel zdůrazňuje, že se na videu objevují dva muži s rozdílnou fyziologií. Rozdíly v postavě jsou zřejmé i přes to, že oba muži jsou oděni v černých mundúrech a na hlavách mají kukly.

Další nejasnosti panují kolem nožů. Nůž, který svírá muž před vraždou, je odlišný od nože pohozeného vedle mrtvého těla novináře.

Teorii o dvou vrazích nahrává i to, že muž, který uřízl Foleymu hlavu, je pravděpodobně levák. Experti tak usuzují z toho, že má svoji pistoli umístěnou na pravé straně těla, zatímco muž s britským přízvukem má zbraň vlevo a měl by tedy být pravákem.

Další forenzní analytik Martin Barry uvádí, že muž mluví tzv. multikulturní londýnskou angličtinou. „Tento přízvuk se začal objevovat až v posledních letech v důsledku střetávání a mísení kultur v multikulturních oblastech Londýna,“ dodává Barry.

Nové poznatky tak komplikují práci vyšetřovatelům. Už teď je jasné, že zjištění totožnosti vraha nebude lehké, a je dost možné, že se ani vražda nestala a všechno bylo zinscenované, jak uvádí některé zdroje.