„Protože sem líná, pošlu vám jabka, křížaly si uděláte sami a mně jenom pošlete peníze. Ďyk.“ Tak takový skvěle promyšlený plán má nová česká křížalnice ve svém křížovém tažení s názvem „Křížalkami za vytouženým snem“. A co má být přesně oním snem? „Můj cíl je koupit si tak 88× lepší počítač než tenhle amatér,“ sdělil vykutálený uživatel s odkazem na stránku Tomáškovy křížalky.

Někdo se zřejmě nechal inspirovat nápadem, kdy malý klučina Tomáš Vejmola čile prezentoval přes Facebook svou malou fabriku na sušení jablek, aby se mohl dostat k vytouženému počítači. Ten stál 23 000, zatímco Tomášek si našetřil 18 000. A zatímco chlapcův cíl byl splněn ve chvíli, kdy mu po jeho medializaci počítač zcela zdarma dodal největší český obchod s počítači a elektronikou, „křížalková bába“ je teprve na začátku své cesty. „A všichni, kterým se to nelíbí, můžete klidně hejtovat. Já se tady u těch nadávacích zpráv s tátou děsně směju,“ vyjádřil se Tomášův tatínek o výsledku křížalkového projektu přes sociální síť.

První fanoušci se však již nyní naší nové křížalnice netrpělivě ptají, kam mají bábě posílat penízky, redakce eXtra.cz už vybírá do klobouku bankovky, abychom mohli obdržet první zásilku jablek, ze kterých si sami uděláme křížaly. A co na to všechno náš elektronický gigant? Smiluje se nakonec i nad „bábou“, které dodá 88× výkonnější počítač nežli Tomáškovi? Nechme se překvapit!