Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Konec nenáviděného střídání času v ohrožení! Řeší se vážný PROBLÉM

Konec střídání času v EU narazil na vážný problém.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Evropská komise má v plánu zrušit povinné střídání času ještě před volbami do europarlamentu. Ty se budou konat příští rok v květnu. Teď se zdá, že je ve vzduchu problém a tím je silný odpor několika členských států...

Pro web Politico se vyjádřilo pět evropských diplomatů, kteří jsou toho názoru, že potřebná legislativa není dostatečně připravená a mnoho podrobností je nejasných.

S návrhem, jak má vypadat zrušení střídání času, přišel v září prezident Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Ke zrušení má podle Junckera dojít 31. března 2019, což je jen něco málo přes půl roku. A právě blízkost termínu je podle diplomatů jedním z hlavních problémů.

„Komise tu zemím ukázala kus nekompletní legislativy a řekla ‚My jsme svoji práci udělali, teď udělejte vy tu vaši,‘“ komentoval například situaci diplomat ze západní země, který si nepřál být jmenován.

Faktem také je, že mnoho států ještě ani neví, jaký čas si vybrat. Trvale letní čas si přeje většina evropských zemí. Severské země jako Finsko a Dánsko zase preferují standardní čas. Jedinou zemí, která by nejraději střídání časů zachovala, je Řecko.

Jaký máte na střídání času názor vy?

Související články

Další články