Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Konec mluvení v rodinách: Slova nahradily vzkazy na Facebooku! V tomhle článku se bohužel poznáte!

Jestli k tomu háru něco máte, okomentujte mi to pod statusem a neotravujte mě naživo.
Zdroj: profimedia.cz

Digitální věk je tady v plné parádě a nejvíce se to odráží na komunikaci mezi lidmi. Už jsme si zvykli, že je daleko jednodušší se třeba rozejít pomocí textovky (ti otrlejší si rovnou bez vědomí partnera změní status na Facebooku), ale odborníci varují, že nejvíce tohle multimediální šílenství odnese právě nastupující generace, která nebude schopna ani pořádně komunikovat slovy.

Během celosvětového průzkumu ve vyspělých zemí se totiž až sedm rodin z deseti přiznalo, že tradiční konverzaci se svými dětmi vyměnily za Facebook a Twitter! Jak dříve bývalo zvykem sesednout se k večeři a řešit, co se ten den komu přihodilo, dnes stačí jenom sledování profilu a už si nemusíte o ničem povídat.

Rodiče se stávají "přáteli" svých dětí na sociálních sítích a tam sledují veškerý jejich život. Digitální vzkazy také nahradily klasické ranní papírky přilepené všude možně, třeba na lednici, na kterých bývaly seznamy denních úkolů nebo nákup. Nyní stačí jen poslat pípnutí na Twitteru a dnešní moderní "online dítě" hned ví, co má dělat.

Vrcholem všeho jsou pak přiznání některých rodičů, že si se svými dětmi mailují, textují nebo píší po Facebooku, i když jsou spolu v jednom domě, ale několik metrů od sebe, každý ve svém pokoji a ve svém soukromí.

Kromě psychických následků to také může mít dle logopedů v budoucnu dopad na lidskou řeč, namísto mluvení jsme zvyklí už jen psát, a to zejména u dětí, i když jsou starší, není nikdy dobře. Slovní zásoba se pak stává minimální a dítě se nebude schopno obsáhleji vyjádřit.

A co vy? Posíláte si s dětmi virtuální vzkazy z pokoje do pokoje, nebo jste na ně ještě nezapomněli mluvit?

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy