Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Komentář: České Miss zvoní umíráček, zválcoval ji totiž dříve podceňovaný Muž roku

Komentář: České Miss zvoní umíráček, zválcoval ji totiž dříve podceňovaný Muž roku
Zdroj: www.herminapress.cz

Je to velká česká pětka, na které nesmí nikdo chybět. Už čtvrt roku dopředu se shánějí lístky a napsali bychom, že Nikol Moravcová je shání dokonce už půl, ale Moravcovou v poslední době nahradila Lenka Vacvalová, osoba neurčitého multipovolání, která je úplně všude. A určitě nebude letos chybět na Slavíkovi, Andělech, Českém lvu, TýTý a hlavně České Miss.

Tedy pěti největších ostře sledovaných akcí z roku, z nichž právě z té poslední jsou média živa ještě několik dní poté a má to být jakýs takýs vrchol televizní zábavy, protože sem jezdí předávat korunky lidé jako Ornella Muti, Sophia Loren či Jean-Claude van Damme. A český divák si říká, že to se zase Bakala a Bakala rozšoupli a připravili nám u brambůrek krásnou podívanou, viď, mámo. Holka je hezká, Kája krásně zazpíval a škoda že už to nemoderuje ten Čenský.

Že ale v této soutěži naprosto chybí humor a vše se bere smrtelně vážně a vicemissky dostávají tituly jako Miss Earth a Miss World (vždycky jsem se chtěla zeptat, kdo vyhrál Miss Plejády nebo jak vypadá Miss hvězdokupy 74-HU z galaxie Andromeda), to je divák nucen strpět, stejně jako kostnaté zpívánky během přenosu a nezáživné disciplíny, protože v tomto oboru neexistuje konkurence. A tak si myslí, že tak je to správně.

Není.

V Náchodě kdysi dávno vznikla velmi provinční a velmi amatérská soutěž s názvem Muž roku. Jejím pořadatelem byl a stále je náchodský rodák David Novotný, a tak se každý konec srpna vydávají novináři, fotografové, soutěžící a hosté na úmornou cestu k polským hranicím, protože v ten den je místní náměstí středem dění. Letošní ročník Muže roku byl patnáctý a je dost poznat, jak velkou ušel cestu. Program má standardně stejný, ostatně jako každé soutěže, ale tady přebývá něco hodně navíc. Zábava, která je zčásti dílem scénáře a zčásti náhody a následné improvizace. A právě proto si rok od roku Muž roku zvedá jméno. Garantuje vám totiž, že se, když už nic, tak aspoň zasmějete.

Právě v jeho nedotaženosti a nedokonalosti je kouzlo celého večera. Akci tradičně moderuje duo Eva Decastelo a Tereza Zimová, modelka, u níž vůbec nechápeme (a nejsme jediní), proč už nemá dávno v televizi nějaký pořad. Tyhle dvě se záměrně během moderování stavějí do rolí pomatených blondýn (ač jsou obě hnědovlasé), kdy Decastelo dělá jakože uvědomělou a Zimová "tu hezkou, co pak něco plácne", ale těžko odhadnout, do jaké míry to mají pevně v rukou a co už je briskní improvizace. Dochází tam k totální anarchii a rozkladu nacvičených dialogů, jedna mluví přes druhou nebo na něco zapomenou, Zimová na pódiu omylem zahodí Evě Decastelo scénář, ale to je právě to, co oživuje celý večer. Předčítat z kusu papíru umí každá cvičená opice. Darem je se z takových kiksů vymluvit a udělat si hlavně ze sebe legraci. To se pak totiž baví i ten, o koho tu jde především - host v sále.

Je na nich vidět, že to dělají pro radost, a proto mají z večera radost i ti ostatní, i když třeba dojde k nečekaným technickým problémům jako nefunkční mikrofon. Stejně tak k tomu přistupuje sám Novotný. Ví, že to nikdy nebude přesně striktně profesionální večer, a právě proto si může dovolit různé špásy. Volné disciplíny v soutěžích na Muži roku jsou vlastně krátkými divadelními skeči, když mají promenádu v plavkách a ukazují svá těla, klidně je tam pošle s nafukovacími hračkami do vody. Po molu se tak procházejí naolejovaní borci s krokodýlem nebo obří žížalou kolem těla.

Raději byste si vybrali sterilní profesionální nablýskaný večer v obří hale a s televizním přenosem, nebo pro radost dělanou zábavu v náchodském divadle, kde prostě něco ujede a něco se nepovede nebo nezafunguje a celý večer vám rozboří moderátorky se svým vlastním názorem na konferování a stáním na značkách? Jednoznačně volím to druhé. A nemyslete si, že by se nejednalo o prestižní akci. Novotnému se totiž daří rok od roku dostat na tuhle událost víc a víc slavných ksichtů, vytáhnout se Zdenou Studénkovou, která se roky nikde neukázala, to je husarský kousek. I to je známka toho, že Muže roku byste měli brát vážně, ač se celá akce vážně nebere, je to zábavný mejdan, ale pozor, s mezinárodními úspěchy. Jen si vzpomeňte na Martina Gardavského, který v Brazílii vyhrál druhé místo na Mister International 2011. A možná dobře, že se tenhle večírek (zatím) nestane televizní konkurencí České Miss, ten tlak by to jen pokazil a vytratila by se z celého večera lehkost. I když co se týče zábavy, Muž roku válcuje Miss na celé čáře. Budete muset příští rok přijet a přesvědčit se sami.

eXtra.cz a maminka mají vždycky pravdu.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy