Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kolik stojí zabití ohroženého nosorožce? Dallaský lovecký klub vydražil právo na odstřel jednoho samce přímo v Africe

Kolik stojí zastřelení nosorožce dvourohého? (Ilustrační foto)

Na dražbu safari klubu v americkém Dallasu neměl přístup nikdo zvenčí, dovnitř mohli jen členové a pořadatelé. A proč taková bezpečnostní opatření? V kubu se totiž ten večer dražilo právo na zastřelení ohroženého nosorožce dvourohého, jinak taky známého pod názvem nosorožec černý.

Konečná suma se pohybuje někde kolem sedmi milionů korun a vítěz si brzy zaletí do srdce Afriky s povolením odstřelit neplodného samce. Zatímco ochránci zvířat jsou vzteky bez sebe, pořadatelé dražby jen překvapeně krčí rameny.

Peníze z dražby budou věnovány na boj s pytláky a samec, jehož smrt stojí sedm milionů korun, je pro stádo stejně neužitečný, neboť je neplodný a v jistých případech může být agresivní, útočit na samice a mláďata.

Jenže ne všechny peníze strážcům afrických parků voní. Když se svým zabitým lvem chlubila televizní moderátorka Melissa Bachman, která má lov jako koníček, zlobila se nejen veřejnost, ale i rangeři, kteří vědí, že část peněz, jenž za mrtvého lva zaplatila, půjde také na boj s pytláky. Jenže to není nic jiného než vytloukání klínu klínem.

Stejný názor má také předseda organizace Humane Society, který se k podivné dražbě vyjádřil. Podle něj se ohrožené druhy nemají oceňovat určitou částkou, jinak je to cesta do pekel.

Související články

Další články