Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Knížák ostře napadl ministra Babiše. Jste komunista a člen StB, tvrdí výtvarník

Knížák ostře napadl ministra Babiše. Jste komunista a člen StB, tvrdí výtvarník
Zdroj: profimedia.cz
Profesor Milan Knížák se netají tím, že opovrhuje lidmi, kteří volili hnutí ANO a podporují ministra financí Andreje Babiše. Rozhodně si nebere servítky a na plno od plic říká, co si myslí. Babiše by podle něj mohli volit jen blbci. Tentokrát zašel ještě dál a na svých stránkách zveřejnil dopis určený právě Babišovi, kde ho obvinil, že je komunista a člen StB. A pro ostrá slova nejde daleko.

Profesor Milan Knížák opovrhuje každým, kdo volí Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Nedokáže si vysvětlit, jak někdo může volit komunistu a bývalého člena StB. Na svých stránkách zveřejnil dopis určený Andreji Babišovi, ve kterém si rozhodně nebere servítky

"Co si to dovolujete? Kdo Vám dal právo nazývat naši zemi zkorumpovanou a v rozkladu?" začíná psát Knížák. "Urážíte tím množství poctivých lidí, kteří čtvrt století pracovali na obnově země spálené bolševickou diktaturou, jejíž jste byl součástí jako člen komunistické strany a jako spolupracovník zločinecké StB!" tvrdí. "Myslíte si, že když jste si koupil média a barnumskou kampaní získal volební hlasy, že Vám to dává právo jednat s naší zemí, jako by to byl Váš majetek?" A následně ho začíná obviňovat ještě víc.

"Zatím jste pro republiku neudělal nic, jen ji devastujete nevhodnými zásahy do zemědělské kultury a využíváte k tomu státní i evropské dotace. Stydím se za všechny, co Vám dali hlas, ale opovrhuji těmi, kteří se aktivně angažují ve Vašem hnutí a přebírají tím spoluzodpovědnost za Vaše činy. Urážíte všechny a dehonestujete všechno, co se v naší zemi po listopadu 1989 udělalo," myslí si Milan Knížák Pro ostrá slova nejde daleko.

"Ani za minulého režimu. Ani dnes jsem nikdy neuhnul režimním nátlakům a nikdy jsem z ničeho neprofitoval. Komunistický režim mě neustále perzekuoval a i za nové doby vedu neustálý boj proti těm, kteří chtějí situaci zneužít. A právě Vy reprezentujete jedno z největších nebezpečí polistopadové historie. Nejste spasitel. K tomu Vám chybí všechno. Jste opojen mocí a máte pocit, že kolem Vás jsou jenom primitivové, které je lehké opít babišovským rohlíkem a zneužít. Takováto levná vítězství dlouho nevydrží a věřím, že doba, kdy náš národ alespoň trochu otevře oči, není daleko," rozčiluje se na svých stránkách. Sám se podepsal Prof. Milan Knížák - Ten, který Vámi opovrhuje. To, že by se Babiš dostal do čela státu, ho děsí a všichni, kteří volili Babiše, se mají stydět

Umělec rád všechny kritizuje a uráží. Ve svojí knize bez studu urazil půlku české elity. Například se pustil do bývalého prezidenta Václava Havla, kde na plná ústa tvrdil, že Dagmar Havlová je zlatokopka A nešetřil ani hlavu státu Miloše Zemana!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy