Wakhanský koridor je naprosto odlišný od zbytku Afghánistánu. Místní obyvatelé si žijí svým vlastním životem, vůbec nevědí, že do země vnikla například americká armáda nebo co se děje ve zbytku světa. Jejich starosti a povinnosti jsou úplně jinde.

I když nebydlí v krásných domcích, nevlastní téměř žádný majetek a žijí velmi skromně, jsou šťastni. Umí se radovat z každodenních maličkostí, které jim přináší jejich život.

Wakhanský koridor je přibližně 300 kilometrů dlouhý kus země na severovýchodě Afghánistánu, vyčnívající mezi Tádžikistánem, Pákistánem a Čínou. V nelehkých podmínkách zde žije zhruba 12 tisíc lidí. I když jejich život není lehký, žijí naplno a vůbec si nestěžují.

Naprosto je míjí stres, chaos, shon. Zkrátka to, čím si prochází denně každý jiný člověk ve zbytku světa. Jejich život je svým způsobem pohodový a poklidný. Wakhiové mají vlastní jazyk a náboženství. Sice vyznávají islám, ale jejich pravidla se trošku liší. Ženy žijí s muži v rovnoprávnosti a nemusí se zahalovat.

Afgánská vláda do těchto končin láká turisty, aby se podívali, jak jinak se dá žít a okusili trochu toho dobrodružství. Místní lidé proti tomu nic nemají. O tomto kousku ráje dal celému světu vědět francouzský fotograf Eric Lafforgue, který tuto oblast navštívil letos v létě. Z celé cesty byl nadšený a rozhodl se, že se o své zážitky podělí se zbytkem světa.