184 kilogramů. Tolik ještě donedávna vážila Britka Kim Freshwater. Kvůli své nadváze prakticky odmítala vycházet z domu. Prošvihla všechna školní představení i třídní schůzky svých tří synů, protože se pod ní věčně lámaly židle. Nemohla cestovat, protože její zadek se prostě nevešel do standardních sedaček. Kino bylo taktéž tabu. A pak si řekla DOST.

Pětačtyřicetiletá Kim dokázala za dva roky shodit 108 kilo a v klidu se nyní oblékne do šatů velikosti 38. Za tento výkon převzala dokonce cenu Slimming World Woman of the Year 2013.

„Předtím jsem byla odkázaná na pomoc nejbližších. Nedokázala jsem se sama o sebe postarat. Chodila jsem o berlích, moje nohy nedokázaly udržet takovou váhu,“ svěřila se Kim.

„Jednou jsem v domě svého kamaráda zlomila židli, bála jsem se pak spát v jejich posteli, tak jsem si lehla na zem. Cítila jsem se strašně trapně,“ popisuje Britka důvody, proč se konečně rozhodla se sebou něco dělat.

Změnila stravovací návyky, začala se hýbat. Nepotřebovala žádné bandáže ani bypass žaludku. Vybrala si přírodní cestu. Kim se dnes pyšní super postavičkou, prestižním oceněním a dobrou náladou.