Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Když se střeva promění v jedovaté potrubí, je to brutální problém pro celé tělo!!

Například uzeniny lidský organismus pořádně zatěžují.
Zdroj: oficiální zdroj
Každodenní vystavování organismu negativnímu působení toxických látek, znečištěnému životnímu prostředí, stresu, nedostatku pohybu a odpočinku, nevyvážené stravě a podobně vyvolává v našem těle tzv. autotoxikaci – postupné zanášení organismu toxiny (jedy) z vnějšího okolí. V důsledku zaneseného organismu nám hrozí celá řada onemocnění. Od trávicích potíží přes poruchy vyprazdňování, nespavost, vyčerpanost, deprese, narušenou imunitu až po rakovinu.

Na vznik autotoxikace má zejména vliv, co, kdy a v jakém množství jíme, jak moc na sebe necháváme působit stres a také to, zda pro nás pravidelný pohyb neznamená jen nezbytný přesun do práce a zpět. To vše totiž působí na náš organismus, na jeho trávicí trakt, který špatnému zacházení dokáže odolávat jen po určitou dobu. Pak se jeho práce zpomalí. Obtěžují nás stále častější nevolnosti, zácpy a nafouklé břicho. Důsledků je ale mnohem víc. Když totiž onemocní naše střeva, pozná to velmi brzy celý náš organismus.

„Jedy, které se dostanou do krve, putují krevním řečištěm k dalším orgánům, zasahují je a postupně způsobují jejich poškození. Nejhůř působí na další ,detoxikační' jednotky, tedy na plíce, ledviny, kůži a játra,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová. Postižení plic se pak projevuje zapáchajícím dechem a častějšími infekcemi horních i dolních cest dýchacích. Oslabené ledviny mohou mít neblahý vliv nejen na problémy vylučovacího ústrojí, ale mohou zapříčinit rovněž bolest hlavy nebo kožní vyrážky.

Které orgány jsou nejčastěji poškozovány toxickými látkami?

Trávicí soustava Když nefunguje tak, jak má, hromadí se v těle toxické látky, které způsobují autotoxikaci čili vlastní otravu. Nevyloučené odpadní látky se hromadí a usazují na střevních stěnách, čímž blokují a ucpávají průchod výživným látkám a tvoří živnou půdu pro patogenní bakterie, houby, viry a parazity. Touto otravou se celkově snižuje naše energie, zhoršuje zdravotní stav, zkracujeme si délku života a zakládáme si na nemoci.

Tlusté střevo Funguje jako odpadní systém našeho těla, kterým je odváděna většina toxického odpadu. Tlusté střevo má za úkol vstřebávat vodu, čímž se stává až dosud řídký střevní obsah hustším a snáze vylučitelným. Zde se vyskytují jinak nestrávené zbytky potravy, zbylé trávicí šťávy, ale také odloupané buňky střevní výstelky i odumřelé či odumírající bakterie. Tlusté střevo funguje jako přední obranná linie, kde se vyskytují biliony zdraví prospěšných bakterií, všeobecně známých jako „mikroflóra“ neboli probiotika. Tyto organismy pomáhají udržovat zdravé prostředí a hrají velmi důležitou roli při trávení a vylučování. ČPZP poskytuje na prevenci rakoviny tlustého střeva příspěvek až 500 Kč.

Ledviny Dva orgány o velikosti lidské pěsti, které rovněž pracují 24 hodin denně. Jejich nejdůležitějším úkolem je filtrace krve, což obnáší odvádění moči, solí, toxických chemikálií, nadbytečných minerálů a jiného odpadu z krevní plazmy skrze složitou filtrační síť. Veškerá krev v lidském těle prochází ledvinami přibližně dvacetkrát za hodinu, což znamená přefiltrování v ledvinách přes 1000 litrů krve za den. Udržení správné činnosti ledvin je nezbytným předpokladem obnovy zdraví a udržení dobrého zdravotního stavu organismu.

Játra Největší žláza lidského těla je jedním z nejsložitějších orgánů vůbec. Jako jediná z tělesných orgánů mají játra schopnost regenerace, i kdyby bylo vyjmuto 80 % jejich hmoty. Játra pracují nepřetržitě a očišťují tělo od toxických látek a jiných škodlivin.

Symptomy a projevy intoxikovaného těla Jsou různorodé a velmi znepříjemňují každodenní život. Špatné vylučování, „nafouklý“ žaludek, ztuhlé klouby, přibírání na váze, neuspokojitelný pocit hladu, deprese, výkyvy nálad, bolesti hlavy, migrény, nízká imunita, nervové vypětí, vyrážky, předčasné stárnutí, zhoršený krevní oběh, celulitida, špatná paměť, pocit zmatení, chutě na sladké, nadýmání, špatné trávení, alergie, vysychání a podráždění nosních dutin, malátnost, letargie, úzkost, nepříjemný tělesný zápach, zápach v ústech, suchá pokožka, akné apod.

Příčiny vedoucí k intoxikaci Jejich nepříjemné projevy jsou přejídání, nevhodná a nevyvážená strava, nedostatečný pitný režim, stres, antibiotika a jiné léky zatěžující a poškozující trávicí soustavu a játra, nedostatek pohybu a odpočinku, jídlo v pozdních nočních hodinách. Téměř všechny tyto nepříjemné zdravotní problémy a příčiny se dají řešit či redukovat jednoduše. Vnitřní očistou neboli detoxikací.

Související články

Další články