Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Když před sebou Greta Thunberg nemá papír: Mladá aktivistka byla rázem v háji

Když před sebou Greta Thunberg nemá papír: Mladá aktivistka byla rázem v háji
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 15 fotografií
Smutné záběry
Švédské aktivistce Gretě Thunberg (16) tleská za úsilí zastavit klimatickou krizi celý svět. "Jak se opovažujete?" křičela se slzami v očích na politické lídry a vysloužila si tím obrovskou pozornost. Jenomže není všechno zlato, co se třpytí. Jakmile před sebou Greta nemá papír s přichystaným projevem, zadrhne se a vůbec neví, která bije...

S napsaným projevem nemá Greta Thunberg (16) problém promluvit před plným sálem. A je jí úplně jedno, že ji poslouchají světoví vůdci, před nimiž by se kterákoliv jiná dívka jejího věku zřejmě styděla. Trable nastávají, když před sebou žádný papír s poznámkami nemá.

"Myslím si... Promiňte, jak zněla ta první otázka?" ptala se Greta zaskočeně. Přestože přišla na jistou konferenci v Kanadě odpovídat na dotazy publika, dopředu nevěděla, na co se jí lidé budou ptát. A to byl kámen úrazu. "Myslím si, že to, co chceme poslat... Ta zpráva, kterou chceme poslat, je říct, že toho máme dost," vypadlo z ní nakonec.

"Chce na to odpovědět ještě někdo jiný? Nemůžu tady mluvit za všechny," vykroutila se Greta z dalšího mluvení.

Na vině jsou prý rodiče

Ačkoliv je velmi podivné, že Greta často promlouvá dlouhé desítky minut a jindy ze sebe nedokáže dostat podivnou větu, rozhodně to není důvod k posměchu. Mladá aktivistka trpí Aspergerovým syndromem a dalšími psychickými poruchami, a přestože je obvykle vyzdvihuje jako své přednosti, očividně to tak úplně nebude.

Velké množství lidí zároveň pranýřuje Gretiny rodiče. Jak se totiž ukázalo, na své dceři významně bohatnou a ani se to nesnaží utajit. Je správné takto trápit 16letou dívku? Na to by si v první řadě měli odpovědět ve Stockholmu a snad na to nebudou potřebovat papír.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy