Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Když měla Martina Navrátilová rakovinu, Jana jí byla velkou oporou! Nyní zlá nemoc tenistku Novotnou zabila

Jana Novotná odešla ve věku 49 let. Zabila ji rakovina. V roce
2010 vzpomínala, jak s rakovinou bojovala její kamarádka Martina
Navrátilová.
Zdroj: profimedia.cz
Jana Novotná odešla ve věku 49 let do tenisového nebe. Podle vyjádření organizace WTA ji zabila zlá rakovina. Jana Novotná byla silná osobnost. Když rakovinou onemocněla její kamarádka Martina Navrátilová (61), tak jí Novotná byla velkou oporou.

Po těžké nemoci zemřela v neděli v noci slavná česká tenistka Jana Novotná. Největšího životního úspěchu dosáhla ve Wimbledonu. O jejím úmrtí informovali zástupci rodiny.

Jana Novotná věděla, jak boj s rakovinou vypadá. Když její kamarádka Martina Navrátilová onemocněla rakovinou prsu, tak jí Jana byla velkou oporou.

„Musela jsem se pro ni stát rodinou. Uvařit, vyprat, odvézt na ozařování, přivézt domů. Aby se ona o nic nemusela starat. Nikdy jsem ji neviděla zlomenou. Nikdy. I s tou bolestí šla na kurt. To, jak bojovala s rakovinou, je neuvěřitelné. Někoho tak silného jsem ještě neviděla,“ uvedla Novotná v roce 2010 pro Magazín DNES.

To ještě netušila, že zlá choroba vstoupí také do jejího života. V neděli v noci Jana Novotná svůj boj o život prohrála. Do tenisového nebe odešla obklopená nejbližší rodinou.

Související články

Další články