Texaský masakr motorovou pilou je americký hororový film z roku 1974, který se dočkal několika remaků. Zabijákovi s přezdívkou Leatherface není radno křížit cestu. K vytvoření postavy, která má masku z lidské kůže, tvůrcům posloužil příběh masového vraha Edwarda Geina.

Edward Gein byl takový normální chlapík ze sousedství. Na farmě u Plainfieldu ve Wisconsinu vyrůstal s otcem alkoholikem a fanaticky věřící matkou. Měl ještě bratra Henryho, ale ten zemřel při požáru roku 1944. Později se objevila spekulace, že Edward svého bratra zabil.

Gein byl na matce psychicky naprosto závislý a nedokázal se smířit s její smrtí. Nakonec mu z toho hráblo a snažil se do zemřelé matky převtělit (jeho vztah s matkou posloužil i jako předloha k filmu Psycho).

Edward nejprve začal vykrádat hroby v sousedství, nosil si domů ženská těla, odřezával z nich kusy kůže a z částí těl si šil oblečení. Odřezával ženské genitálie a přivazoval si je přes svůj penis. Z kostí vyráběl hudební nástroje a lebky přivazoval ke své posteli jako obří chrastítka.

Později uvedl, že v dětství četl knihy o lidské anatomii a dějiny sadistického chování. Snil o tom, že chce být ženou, a snažil se transformovat do podoby vlastní matky.

Později ho návštěvy hřbitova přestaly uspokojovat a začal lovit staré ženy. V roce 1954 se jeho obětí stala Mary Hogan, která vlastnila motorest. Gein ji zastřelil a její tělo odvezl na svůj statek. Druhá prokázaná vražda je z roku 1957, kdy se jeho obětí stala obchodnice Bernice Worden. Její zmizení dovedlo kriminalisty na Geinův statek.

Při prohlídce na jeho statku byly nalezeny další ostatky, které se nepodařilo ztotožnit. Navíc během jeho působení se v okolí ztratily dvě dívky. Jedné bylo 8 let a druhé 15. Nikdy se nenašly.

Geinovi ale byly nakonec prokázány jen vraždy Bernice Worden a Mary Hogan. Když kriminalisté přišli do Geinova statku, první, co uviděli, bylo vykuchané tělo Bernice Worden.

Žena byla nahá, visela za nohy přes trám. Byla rozříznutá od jícnu až k pochvě. Kriminalisté v domě našli dvě holenní kosti, čtyři lidské nosy, misku vyrobenou z lidské lebky. Na posteli visely dvě lebky, na niti se houpaly ženské rty. Vedle na věšáku visel oblek z lidské kůže, na pánvi se hřálo srdce Bernice Worden a v lednici byly další orgány. Patologové spočítali, že orgány a kosti patřily 15 ženám.

Jak už bylo řečeno, Geinovi byly prokázány jen dvě vraždy. Kanibalismus a nekrofilii popřel, přiznal se jen k drancování hrobů. Byl shledán duševně nepříčetným. Zemřel v roce 1984 ve věku 77 let, zabila ho rakovina. Je pohřben v Plainfieldu.

Ve středu se na eXtra.cz mrkneme na reálné pozadí filmu V moci ďábla