Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Kdo je kráska, kterou svlékl Banderas v Interview s upírem, a další 4 věci, které jste o filmu nevěděli!

Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Interview s upírem je film natočený v roce 1994, který se stal okamžitě hitem. Upírská tematika lákala diváky do kin vždycky. Než se ale objevili všichni puberťáčtí upíři se třpytivou pletí, tak to byly opravdu temné postavy. Ty si v tomto oceňovaném filmu zahráli Tom Cruise, Brad Pitt, tehdy dětská hvězda Kirsten Dunst a démonický Antonio Banderas. Co jste o tomhle snímku nevěděli?

1. Ples upírů s nahou obětí

Co by to byl za upírský film, kdyby zhýralí hrdinové nevysáli ani jednu krásnou ženu. Na plesu upírů padla do rukou Antoniu Banderasovi krásná francouzská herečka Laure Marsac. Tu upír svlékl úplně do naha a poté jí prokousl hrdlo. Pro Laure to byla první hollywoodská zkušenost a také poslední. Prosadila se spíše v Evropě a hlavně v rodné Francii. Bohužel to za velkou louží nedotáhla dál než na "tu holku, která se svlíkla v Interview s upírem".

2. Tom Cruise neměl ve filmu vůbec být!

Cruise si zahrál zhýralého šlechtice a upíra, který zaučoval čerstvého upíra Brada Pitta Jeho hraní je přesvědčivé a do filmu se hodí, ale původně si měl hlavní roli zahrát Rutger Hauer. Toho měla po celou dobu v hlavě autorka knihy, která později napsala i scénář k filmu. Anne Rice proti Tomovi hodně protestovala, když ho však viděla ve zkušebních záběrech, hned změnila názor, a dokonce se mu písemně omluvila.

3. Nepříjemné natáčení

Po celý film mají herci bledou a průsvitnou pleť Toho maskéři docílili tím, že hlavní postavy zavěšovali hlavou dolů, aby se jim do hlavy nahrnula krev. Žilky poté obkreslovali make-upem a kůži nabělili. Proces to byl velmi nepříjemný, a navíc se musel často opakovat. Pro herce tak natáčení nebylo vůbec příjemné.

4. Upírský trénink

Tom Cruise nechtěl nic podceňovat a učil se, jak být predátorem a lovcem. Sledoval dokumentární film, kde divoké šelmy loví zebry a antilopy, aby mohl ve filmu lépe napodobit útoky na svou potravu, tedy lidi.

5. Tragédie před natáčením

Roli novináře si měl zahrál tehdy třiadvacetiletý talentovaný herec River Phoenix Jeho spolupráce byla domluvena, ale on před natáčením zemřel. Našli ho předávkovaného na špinavém chodníku u jeho klubu v LA. Záchranku zavolal jeho mladší bratr, ale herci už nebylo pomoci.

Související články

Další články