Agáta Prachařová (29) si to uměla zařídit.

Její matka je nově zastupitelkou pražského Suchdola, kde modelka nevýhodně koupila pozemek na stavbu vily, aniž si přečetla smlouvu a zjistila, že bez změny územního plánu nemá její parcela cenu, což se tutově brzy změní. Pořádné páky má i v osobách svého otčíma a nevlastního bratra, tedy Martina Stropnického, ministra obrany, a jeho syna Matěje, který vyhrál volby na Praze, byť skončil v opozici.

Opravdové terno neudělala „Aguš“ ani co do přízně faktického ředitele státu a rodinného přítele Andreje Babiše (60). Doslova poklad našla v manželovi Jakubu Prachařovi (31), jehož matka, herečka Dana Batulková (56) má díky svému zvolení z nevolitelného místa kandidátky sdružení Pro Prahu v Praze-Kolodějích na dosah ruky pohádkové bohatství.

Batulková kandidovala za hnutí svého zdejšího kontroverzního souseda, lídra, kandidáta na primátora a dosavadního starostu obce Zbyňka Passera (jeho bratr Radim, jeden z nejmocnějších developerů v zemi, hnutí financuje a údajně fakticky řídí), kterého nedávno v pořadu Reportéři ČT osočilimachinací s obecními nemovitostmi (Passerova rodina, stejně jako rodina Batulkové, vlastní v Kolodějích rozsáhlý majetek). A totéž zřejmě brzy čeká Batulkovou, která se sice tváří, jako by se ocitla v komunální politice omylem a myslí to dobře, ale brzy bude mít dost nepříjemnou možnost to i předvést.

Bratr herečky Karel Batulka totiž v Kolodějích vlastní podle katastrálních map cca 60 000 čtverečních metrů pozemků, jejichž pětina se má změnit na golfové hřiště a další šestina na obytné parcely.

Batulkovou může celá situace dostat do mimořádně konfliktní situace nejen kvůli dřívějším a zřejmě i budoucím kontroverzním aktivitám jejího lídra Passera (herečka v Kolodějích převálcovala tamního favorita Zbyňka Passera i přesto, že na voliče koukal snad z každého druhého billboardu v metropoli), ale také v privátní sféře. Její veřejná angažovanost staví do rozpačitého postavení i hereččina partnera Ondřeje Zajíce, který je šéfem Městských divadel pražských, a zvláštní rodinný propletenec dostane při jednáních o financování tutově pořádně sežrat.

Dost divoce působí i fakt, že nový metropolitní plán, který bude zjevně rodinu kolodějské zastupitelky Batulkové hodně zajímat, bude z postu radního Magistrátu hlavního města schvalovat de facto „nevlastní švagr“ jejího syna Jakuba – Matěj Stropnický!

Zastupitelkám Batulkové, Žilkové a vůbec celému rodinnému klanu tak můžeme jen gratulovat, protože pod rouškou prý „nechtěného“ přičuchnutí k moci se celému rozvětvenému umělecko-politickému klanu rýsují do budoucna netušené možnosti. Nejvíc si mohou mnout ruce dva nepolitici a budoucí dědicové na vrcholu pyramidy, kteří jako jediní ani nemuseli nikam kandidovat, a přesto mají vystaráno – Agáta a Jakub Prachařovi!