Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jste to, co pijete! Co o vás prozradí káva, kterou upřednostňujete?

Ilustrační foto

Vaše oblíbená káva o vás může prozradit mnohem více, než si myslíte. Každý z nás má svůj způsob přípravy tohoto nápoje a každý z těchto způsobů symbolizuje něco trochu jiného. Podle studie psycholožky Ramani Durvasuly, která zkoumala tisíce milovníků kávy, si tak nyní můžete přečíst, co o vás váš nápoj vypovídá.

Nelze začít jiným druhem kávy, než je espresso, jde totiž jednoznačně o nejoblíbenější způsob přípravy kávy. Jedinci, kteří espressu holdují, jsou trpěliví a hledají jednoduché řešení, zároveň neradi ustupují a dělají jakékoliv změny. Typická je pro ně také náladovost a uzavřenost.

Milovníci latté nebo cappuccina jsou přesným opakem. Mají rádi pohodlí, jsou otevřeni změnám, vřele komunikují a i v nejtěžších životních situacích neztrácejí hlavu a úsměv na tváři. Příznivci ledové kávy by se dali popsat jako děti v dospělém těle. Jsou spontánní, mají výbornou představivost a vyznačují se také lehkomyslností, která je často dostává do problémů. Neberou kvůli ní ohled ani na své zdraví. Žádné problémy neřeší a neustále je odkládají.

Pokud holdujete kávě bez kofeinu, pravděpodobně jste perfekcionisté a okolí vás vnímá jako sobce. Nikdy neustupujete a vyznáváte pravidla a řád. Hodně vám záleží na vašem zdraví a nedělá vám problémy se na cokoliv soustředit i dlouhé hodiny.

Kapitolou pro sebe sama jsou lidé, kteří se neobtěžují sháněním či děláním žádné z káv, které vyžadují delší přípravu. Pakliže holdujete instantní kávě, znamená to, že život berete na lehkou váhu a neustále odkládáte všechny problémy a nepříjemnosti.

Související články

Další články