Věčná princezna Sabina Laurinová ani svlékající se Eva Josefíková. Seriál Modrý kód měl po pondělní premiéře mizernou sledovanost. Diváci se raději podívali na seriál ČT Labyrint, který také ve sledovanosti večera vyhrál. Modrý kód převálcovala i repríza detektivky Policie Modrava nebo Všechnopárty se speciálním dílem o náhle zemřelé Věře Špinarové.

Novinka Primy se tak ocitla na 4. místě s necelými 800 tisíci diváky. Navíc ani reakce na seriál nejsou příliš nadšené. Na portálu csfd.cz hodnotí seriál diváci slovem „odpad“ a má pouhých 8 % kladného hodnocení.

Postavy divákům nepřipadají uvěřitelné a prý tam jenom odpapouškují naučené latinské názvy nemocí. Děj je plytký a spíš se doktorskému prostředí vyhýbá. Dialogy jsou přirovnávány k argentinským telenovelám a celé to působí jako parodie.

„Pamatujete tu scénu ze South Parku, tu, kde operovali Kennyho? Tu, kde mu místo srdce vložili bramboru? Krev cákala po místnosti, střeva letěla oknem, s**čky vytekly otvorem, u toho hrála epická hudba a tak dále. Nechci srovnávat, protože to ani nejde, ale ta scéna vypadala lépe a vážněji než operace z tohoto zvratku,“ píše například jeden recenzent.