Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Josef Klíma pro eXtra.cz: S Kajínkem půjdu na pivo, ale chci nový proces!

+ Další fotografie
Známý investigativní reportér Josef Klíma se moc těší, až Jiří Kajínek opustí prostory věznice. Má v plánu se s ním co nejdříve potkat a popovídat si nejen o celé kauze, ale i o jeho osobním životě. Novinář a spisovatel eXtra.cz prozradil, co všechno ho zajímá!

Klíma se případem Kajínek léta zabýval. Nemá vyhraněný názor na to, zda je vrah či není. Nicméně prezidentskou milost Klíma nevítá a byl by raději, kdyby se celá věc vyvíjela jinak. „Milost dostal, aby pan prezident odvrátil pozornost od vládní krize, tedy situace, do které se sám dostal. Osobně bych byl raději, kdyby byl obnoven proces, při němž by se ukázalo, zda je Kajínek vinen či nikoliv,“ nastínil Klíma, že svoboda Kajínka je tak trošku politickým divadlem.

Novinář se chce s Kajínkem setkat co nejdříve a vysvětlil i důvod. Prostě u piva by rád probral celou kauzu. „Budu se s ním chtít setkat. Máme si co říct… Celé roky oba probíráme ten případ, v němž se už dnes přesně málokdo vyzná. Oba známe detaily a okolnosti toho případu,“ svěřil Klíma s tím, že ho zajímá i osobní život Jiřího Kajínka. „Zajímá mě, kam se nastěhuje, jak bude žít a mnoho dalšího. Věřím, že se setkáme hned po propuštění,“ upřesnil.

Zda je Kajínek vrah či není, to Klíma neumí posoudit. „V jeho vině jsou svědci, kteří původně vypovídali v jeho neprospěch, pak ale otočili. V tom případu existuje mnoho nejasností,“ dodal Klíma.

Související články

Další články