Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Ještě to nekončí: Víme, jaká další potrefená jména vybrali rodiče svým dětem!

Nad některými jmény zůstává rozum stát. Ilustrační foto.
Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
Celému Česku zůstal rozum stát nad jménem Rolex, které vyfasovalo miminko narozené letos v září. Malý chlapeček v tom ale rozhodně není sám. Zapátrali jsme a zjistili, jaká další šílená jména dávali rodiče svým dětem letos i loni. Pohodlně se usaďte a připravte se, že smíchem se budete přímo zalykat!

Jméno Rolex v tomto roce už zřejmě nikdo nepřekoná. Při jeho výběru se nechali rodiče hodně unést a inspirovali se ve Švýcarsku, kde tato značka luxusních hodinek sídlí. Strhla se doslova bouře, lidé nechápou, jak tohle může někdo svému dítěti udělat. Jenže pozor, Rolex v tom není zdaleka sám!

Letos se narodil třeba i kluk jménem Mango. Ale nenechte se zmást, kromě ovoce jde také o variantu jména Emanuel. Proto také odborníci dali rodičům zelenou. Schválili také jména Mars, Pan, Semiramis, Sunny nebo Antika. Poslední jmenované je indického původu.

Jazykovědci naopak neodsouhlasili jména Foxmilián či Jupiter. Nelíbil se jim zejména fakt, že druhým zmíněným chtěli rodiče pojmenovat holčičku.

Ani loni Čechům nechyběla fantazie. Z chlapečků se minulý rok narodili Tivadar, Remus, Barnabáš, Dalimil nebo Mikeš. U holčiček byla nejkurióznější asi Aleška, Adléta či Klotylda. Nejvíc to však schytala Análie. Ne, nejde o překlep. Opravdu ne.

Související články

Další články