Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Jermanová ve volbách utrpěla debakl: Přesto bude za mastnou výplatu hlídat hospodaření

Zdroj: facebook
+ Další 2 fotografie
Změna místa
Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) se ve Středočeském kraji netěší zrovna velké oblibě. Po sérii několika afér se s nyní dosluhující hejtmankou rozloučili voliči v říjnových krajských volbách. Nebylo to ale definitivní sbohem, jelikož se Jermanová stala šéfkou kontrolního výboru nového zastupitelstva. Žena s několika skandály na krku tak bude paradoxně hlídat novou vládu kraje.

Jaroslava Pokorná Jermanová určitě nevzpomíná na letošní krajské volby s velkou láskou. Lídryně hnutí ANO ve Středočeském kraji v nich totiž absolutně vyhořela a přišla tak o hejtmanské křeslo. Nemusí se ale bát, že by nějak v následujících letech strádala.

Dosluhující hejtmanka se totiž v čele opozice stane šéfkou kontrolního výboru nového zastupitelstva. A rozhodně nejde o práci, za kterou by dostávala mrzkou výplatu. Měsíčně si totiž přijde na 80 tisíc korun, nemluvě o dalších benefitech, jako je například vlastní kancelář v budově úřadu nebo služební auto.

Opozice má kontrolovat vládu

„Je pravdou, že ANO navrhlo na předsedkyni kontrolního výboru paní Pokornou Jermanovou,“ uvedla pro Seznam Zprávy Petra Pecková (STAN), která se v listopadu stane novou hejtmankou.

Je tak téměř jisté, že předsedkyní kontrolního výboru se opravdu stane Jermanová. Jak totiž bývá zvykem, kontrolní výbor obsazuje opozice, a to proto, aby byla krajská vláda pod dohledem protivníků. „Ve slušné politické kultuře má vždy kontrolní výbor ve své gesci opozice. Takže jsme ANO kontrolní výbor nabídli a sdělili jsme, ze nebudeme kádrovat, kým si ho obsadí,“ řekla pro Seznam budoucí hejtmanka Pecková.

Jermanová má za sebou řadu afér

Kuriózní je, že šéfkou kontrolního výboru bude žena, která se sama proslavila řadou afér, z nichž u některých se bránila vyšetřování. Mezi nejslavnější kauzy patří například ta, ve které se provalilo, že služební vůz Jermanové používá její manžel.

Při první vlně koronaviru pak podala žalobu na zdravotní sestru, která si v otevřeném dopise postěžovala, že v nemocnicích chybí dostatek zdravotnického materiálu. Jermanová následně celou věc popřela a řekla, že sestřičce fandí.

Související články

Další články