K nebohé dvacetileté Amandě se jistý Hamim přiblížil potichu zezadu a v tom ji strčil. Mladá slečna spadla přímo pod soupravu vlaku, která ji přejela. Byla na místě mrtvá!

Osudové pro ni bylo právě psaní SMS zprávy, ve které stálo: „Za pár minut jsem doma.“ Do telefonu byla tak zabraná, že nesledovala, co se děje kolem. V ten okamžik mladík íránského původu zaútočil.

Proč musela tak mladá a krásná studentka zemřít násilnou smrtí? Rodiče jsou psychicky na dně. Nehorázně brutální vražda se stala v berlínské stanici metra Ernst-Reuter-Platz. Vraha nezastavilo ani to, že v tu dobu, co dívku pod metro strčil, bylo ve stanici spoustu lidí. Když spatřili, co se stalo, okamžitě se na něj vrhli. Zpacifikovaného ho předali strážníkům, kteří si pro něj přišli.

Muž s íránským občanstvím se narodil v Německu. Policie nyní vyšetřuje, proč muselo k tak brutální vraždě nevinné dívky dojít. S mladou slečnou se údajně útočník vůbec neznal, šlo o náhodný výběr oběti, tvrdí německý deník Bild.

Do toho se ale na povrch dostávají informace, že se Amanda s útočníkem moc dobře znala. Měla s ním mít poměr a poté ho opustit. To ho mohlo vyprovokovat k tomu, že jí ublíží. Sama dívka měla německý i švédský pas a libanonské kořeny.

To, že s vrahem tvořili pár, potvrdil i dívčin status na Facebooku jen čtyři dny před smrtí.

„Proč bych měla být smutná? Ztratila jsem člověka, který mě nemiloval. Ale on ztratil člověka, který ho miloval,“ psala tehdy slečna.

Její rodina se s tím nemůže smířit a nevěří, že je skutečně po smrti. Bylo to tak náhlé a nečekané. Celý život měla před sebou.