Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jedenáctiletá dívka z Chile byla brutálně znásilněna a teď čeká dítě. Vláda jí zakázala potrat, i když může zemřít! Čtěte proč.

V Chile jsou potraty zakázány i když ohrožují život ženy i dítěte.
Zdroj: archiv

Otřesný případ znásilnění jedenáctileté dívky momentálně řeší média v Chile. Dívka otěhotněla poté, co ji zneužil partner její matky. Přestože těhotenství by mohlo ohrozit život dívky, na potrat jít nemůže.

Jedenáctiletá školačka byla podle idnes.cz svým otčímem zneužívána víc než dva roky. Teď je ve čtrnáctém týdnu těhotenství, ale podle chilských zákonů na interrupci nesmí. O případu, který se odehrál na jihu země v přístavním městě Puerto Montt, informovala chilská státní televize 24 horas.

Školačka si stěžovala na velké bolesti břicha, a tak ji její babička vzala k lékaři. Po tom, co zjistil, že je dívka těhotná, její babička vše oznámila na policii. Ta jejího otčíma, který se k zneužívání přiznal, už zatkla.

Tento případ v zemi opět rozdmýchal debatu o legalizaci potratů. Ty jsou v Chile už čtyřicet let zakázány. Současná katolická vláda však legalizaci odmítá. Ukončit těhotenství nelze ani v případě, je-li v ohrožení život matky nebo plodu. Právě to je případ jedenáctileté školačky. Přestože v zemi už byly iniciovány různé petice, které s tímto zákonem nesouhlasí, vzhledem k pokročilému stadiu těhotenství by dívce nepomohlo, ani kdyby se obyvatelům země podařilo změnu zákona prosadit.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy