Dívka si zřejmě ponese následky odporného činu celý život. Hromadné znásilnění jí způsobilo velké problémy. Jak psychické, tak i fyzické. Musela kvůli tomu změnit několik věcí a vše zasáhlo i její rodinu. Teď se rozhodla poprvé promluvit pro brazilskou televizi.

Před dvěma týdny přepadla dívku v chudinské čtvrti v Riu de Janeiro skupina mužů, kteří ji hromadně znásilnili. Jeden z nich byl dokonce i dívčin přítel. Muži byli mladí, ale i staří a neštítili se opravdu ničeho. Bezbrannou dívku brutálně znásilnili a ještě ponížili na veřejnosti.

„Když jsem se vzbudila, jeden muž byl pode mnou, jeden na mně a dva mi drželi ruce,“ začíná vyprávět o svém hrůzném zážitku dívka. Jeden z mužů, který byl dokonce drogový dealer, si vše natáčel na video a poté ho umístil na Twitter, kde ho viděly tisíce lidí. Najít některé pachatele nebylo těžké. Muži si na videu nezakrývali obličej, a tak jim bylo vidět do tváře. Autor navíc komentoval to, co právě natáčí.

„Byla jsem zdrogovaná a zmatená. Ti muži se mi jen smáli a ještě k tomu měli zbraně,“ řekla. „Nebyli tam jen dospělí muži, ale také mladí chlapci. Jenže teď jsem to já, koho okolí obviňuje a soudí,“ dodává znásilněná dívka. „Okradli mě! Ne o nic hmotného, ale o kus duše,“ řekla dívka, která si svoje trauma ponese snad celý život.

Policie vydala na čtyři muže včetně dívčina přítele zatykač. Byli obviněni ze znásilnění a distribuce videa na internetu. Dva z nich už se podařilo chytit a sedí pěkně v chládku. Z útoku je v šoku i feministická organizace Think Olga, která se proti němu ostře ohradila. „Je strašné, když se žena stane obětí znásilnění. Mnohokrát horší ale je, když je takhle zostuzena přes internet.“

Celý otřesný případ zasáhl samozřejmě nejenom dívku, ale i její rodinu. Museli se odstěhovat z Ria de Janeira a vláda už celé rodině nabídla, že je zařadí do programu ochrany svědků.