A tak vznikla takzvaná Hijarbie. Panenka Barbie zahalená do hidžábu. A takovou panenku si začala dívka vyrábět sama. Studentka Hannefah Adam (24) z Nigérie našla opravdu díru na trhu. Napadlo ji to po návratu ze studií z Velké Británie. „Po návratu do Nigérie jsem šla do obchodu, koupila tam panenku, oblékla ji, nafotila a tak jsem se dostala až sem,“ vzpomíná Hannefah na svoje začátky.

Hijarbie se okamžitě stala hitem internetu. „Nikdy dříve jsem Barbie oblečenou v hidžábu neviděla, tak jsem se rozhodla založit účet na Instagramu a obléct Barbie do oblečení, které jsem vyrobila. Myslím, že je opravdu důležité obléct panenku stejným způsobem, jakým bych se oblékla já,“ řekla televizi CNN Adam.

Podle ní je důležité, aby si ženy uvědomily, že zdrženlivost v oblékání někdy může být IN a trendy. Šaty na panenky šije dívka sama a fotky pak sdílí na Instagramu. Za poslední tři měsíce už vyrobila 15 modelů pro muslimskou Barbie.

Hračkářská firma se k celé situaci zatím nevyjadřuje. Že Hijarbie může vzhledem k protiislámským náladám poškodit byznys Mattelu v některých částech světa, je ovšem nesporné.