Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

JE TA HOLKA NORMÁLNÍ? První česká BARBIE rozdělila národ! Proč ji polovina závistivých Čechů nenávidí?

+ Dalších 49 fotografií
Gabriel Jiráčkovou, která si nechává říkat svým pseudonymem Lolo Ta Bella, už dobře znáte. Je to první česká Barbie, která si prošla za svůj krátký život už ledasčím. Sotva se dostala trochu do podvědomí lidí, už se na její blonďatou hlavu snášejí dost ostrá slova. Češi si zkrátka nikdy nedají pokoj.

Když se Gabriel Jiráčková odlíčí, najednou před vámi nestojí živoucí Barbie, nýbrž úplně obyčejná usměvavá a sympatická holka, která si plní jenom svůj sen. Jenomže pokaždé tomu tak nebylo. Gabriel si hlavně ve škole prožila své.

Nikdy nezapadla do kolektivu ve své třídě a děti jí to dávaly jasně najevo. Šikana jak fyzická, tak psychická byla na denním pořádku Začalo to malováním kosočtverců na skříňku, ničením osobních věcí a skončilo to vytrhnutím trsu vlasů.

Gabriel rozhodně nepatřila mezi populární hvězdy třídy. A proč se vlastně rozhodla stát Barbie? "Barbie jsem se stala před dvěma lety a nechtěla jsem se s ní ztotožnit proto, že bych chtěla zapomenout na své dětství, ale pouze kvůli odlišnosti, chtíči a touze po tom stát se živoucím důkazem toho, že všechno si lze splnit, právě například sen stát se živou panenkou Barbie.

Beru to mimo jiné jako své poselství být někomu příkladem a vzorem toho, že vše je v životě možné a že by se nikdo neměl bát za své odlišnosti a za své 'pravé já'."

Bohužel ne všichni Češi mají pro tenhle typ extravagance pochopení. Na jedné straně se Gabriel dostává hodně podpory ze strany lidí, kteří chápou, jak moc těžké to musela mít v dětství, a plně ji podporují v jejím snu být živá Barbie.

A pak tady je druhá polovina Čechů. Ti vyčítají Gabriel, že se chce jenom zviditelnit a neví čím, tak si vymyslela takový nesmysl. Tvrdí o ní, že je příliš umělá a takhle by se líčit a oblékat určitě neměla. Jistě že někteří nešetří ostřejšími výrazy

Holt Gabriel to bude mít ještě hodně těžké, ale snad jí to vyjde a nebude si z negativní kritiky nic dělat.

Související články

Další články