Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Je snad Kramný nevinný? Egyptský právník má prý důkazy, ale nesmí přijet do Česka!

Egyptský právník má důkazy o Kramného nevině.
+ Další 2 fotografie
Kolem celé kauzy Kramného se objevují pořád další nesrovnalosti. Česko se rozdělilo na dva tábory. Jeden si myslí, že je Kramný nevinný, druhý je rád, že sedí ve vězení. Jak to ale je doopravdy? Je možné, že by mohl být Kramný přece jen nevinný? Aspoň to tvrdí egyptský právník, který má prý důkazy o Kramného nevině.

Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier tvrdí, že získal v Egyptě nové důkazy o smrti Moniky a Klárky. A ty nahrávají Kramnému a mohly by ovlivnit celý proces. Česká justice ale o ně nemá zájem. Navíc právníka nechtějí pustit do České republiky.

„Nemohu uvěřit, jak může být v České republice takto zmanipulovaný soudní proces. Chtěl jsem soudu předložit důkazy, které jsem získal v Egyptě. Jsou to závažné důkazy, o které ale česká justice nemá zájem. Nabízí se otázka, co za tím procesem stojí?“ řekl egyptský právník portálu TN.cz.

Ten už dva roky nemůže do České republiky, protože mu české úřady nechtějí udělit vízum. I přes to, že má právník v Česku svoji právnickou kancelář a rodinný dům. „Nebylo mi umožněno vykonávat řádně mou advokátní praxi, neumožnili mi přístup do mé kanceláře, nemohu ani zkontrolovat svůj vlastní byt,“ stěžuje si právník.

Bashier se ani nemohl zúčastnit kárného řízení, které proti němu vedla Česká advokátní komora kvůli fotografiím z egyptské pitvy Moniky a Klárky, kde bylo jasně vidět, že na jejich tělech nejsou žádné známky po zásahu elektrickým proudem. To tvrdí i soudní znalec Radek Matlach. Fotografie Bashier poskytl českým médiím. Následně byl vyloučen ze seznamu advokátů.

„Domnívám se, že vyškrtnutí ze seznamu advokátů je pouze další krok k zabránění mého vstupu do České republiky. Nabízí se otázka, zda a jak je ministerstvo vnitra zapojeno do této kauzy,“ říká Bashier. Více o případu se dočtete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články