Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Jaký byl váš nejvyšší účet za elektřinu? Tahle rodina má zaplatit necelé dva miliony korun!

Pan Rust prý elektrárenské společnosti záměrně sdělil sériové číslo
špatného měřiče.
Zdroj: dailymail.co.uk

Máte pocit, že vaše účty za elektřinu jsou příliš vysoké? Pak vězte, že někteří lidé jsou na tom ještě mnohem hůř.

Rodina Rustova z Velké Británie je nucena žít při svíčkách, neboť nemá peníze na zaplacení dluhu za elektřinu ve výši 64 000 liber, tedy asi 1 900 000 Kč.

„Nemůžu prát a nemůžeme se ani koupat – nikdy by mě nenapadlo, že v Anglii 21. století se něco takového může stát,“ zoufá si paní Rustová, která společně se svým manželem a třemi dětmi ve věku 12, 14 a 16 let bydlí na rozlehlé drůbeží farmě v Essexu.

Pan Rust tvrdí, že za všechno mohou zaměstnanci elektrárenské společnosti. Moje rodina trpí, protože operátoři call centra udělali chybu: Čtyřicet let jsem žádné takové problémy neměl a teď si připadám jako nějaký zločinec, rozčiluje se.

Společnost ale pochybení odmítá. Pan Rust jim prý záměrně sdělil sériové číslo špatného měřiče. „Nadiktoval nám číslo měřiče, který monitoruje spotřebu elektrické energie odebírané pouze jedinou budovou na jeho pozemku, nikoliv hlavního měřiče. Aktualizovali jsme jeho vyúčtování, ale v roce 2010 jsme zjistili, že nám poskytl nesprávné informaci. Po opravě účet za elektřinu činil 16 000 liber, a protože pan Rust od té doby platil jen sporadicky, v současnosti nám dluží celkem 64 000 liber,“ uvedl její mluvčí.

Související články

Další články